Patrol policji w środku nocy uratował 10 osób podczas pożaru

Około godziny 3:00 nocą policjanci zauważyli płomienie i gęsty dym wydobywające się z jednego z mieszkań w bloku w centrum miasta - natychmiast rozpoczęli ewakuację i wezwanie służb. Akcja zapobiegła ofiarom i trwała do czasu ugaszenia pożaru.
Patrol policji - z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku - jako pierwszy dotarł na miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek 23/24.11.2025 r., około godz. 3:00. Funkcjonariusze zauważyli płomienie i gęsty dym wydobywające się z okna jednego z mieszkań.
W klatce schodowej policjanci zastali troje mieszkańców lokalu objętego pożarem oraz mieszkankę mieszkania przyległego. Po uzyskaniu informacji, że w sąsiednim mieszkaniu może przebywać starszy mężczyzna, funkcjonariusze zapukali do jego drzwi, obudzili go i ewakuowali w bezpieczne miejsce.
W sumie policjanci ewakuowali 10 osób. Do czasu ugaszenia ognia oraz przewietrzenia pomieszczeń ewakuowani schronili się w ogrzewanym radiowozie. Dzięki szybkim działaniom policji oraz sprawnej współpracy ze służbami ratunkowymi nikt nie odniósł obrażeń.
Po przewietrzeniu części mieszkań lokatorzy mogli wrócić do swoich domów. Mieszkańcy mieszkania, w którym wybuchł pożar, znaleźli tymczasowe schronienie u rodziny. Starszy mężczyzna wraz z sąsiadką zostali przyjęci przez znajomą do czasu sprawdzenia ich mieszkań i wykluczenia zagrożenia.
Policjanci, we współpracy z biegłym z zakresu pożarnictwa, ustalają przyczyny pożaru oraz wysokość powstałych strat.
na podstawie: KPP Giżycko.
Ostatnie Artykuły

Nastolatek pomógł wyciągnąć mężczyznę z Kanału Łuczańskiego w Giżycku

Cztery skradzione skutery wodne odzyskane w kilkadziesiąt minut. 26-latek trafił do aresztu

Nabrzeże Jeziora Ryńskiego zyskało nowe rabaty i ścieżki do pomostów

Wyprzedzał kolumnę pojazdów. Oba auta wpadły do rowu

GPS doprowadził policjantów do skuterów wartych 450 tysięcy złotych

Psy na uwięzi z ograniczeniami. Nowe zasady obejmą także Giżycko

Na mazurskich jeziorach trwa patrol. Policjanci ostrzegają przed chwilą nieuwagi

Kontrole rowerów i hulajnóg w Giżycku. Dzień wcześniej zatrzymano pijanego rowerzystę

Studnia bez pozwolenia? Wody Polskie przypominają o limicie poboru

Filmowe hity nad Niegocinem. Bezpłatne seanse w Ekomarinie

Biznesowe Espresso w Giżycku. Rozmowy o rozwoju regionu

Po 42 latach odchodzi ze starostwa. Przez 36 lat kierował wydziałem

Montaż klimatyzacji na własną rękę? To może skończyć się wysoką karą

Harcerze w Rydzewie usłyszeli ważne ostrzeżenie przed wakacyjnymi zagrożeniami
Przydatne dane teleadresowe
- Most obrotowy w Giżycku, brama do Mazurskich przygód
- Tajemnice Kanału Łuczańskiego odkryte na nowo
- Giżycko - Odkryj jego urok nad jeziorem w sercu Warmii i Mazur
- Rezerwat przyrody Krutynia Dolna, czyli miejsce dla miłośników natury
- PGKiM Ryn - kontakt, godziny, awarie i opłaty komunalne
- Jezioro Tajty gdzie się znajduje, czy warto tam pojechać i co oferuje?
