Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Ilustracja do tekstu

Za mapę dla wodniaków pn. „Wielkie Jeziora Mazurskie” oraz wyróżnienie i dyplom za najatrakcyjniejsze stoisko Free Time Festiwal – Festiwalu turystyki i czasu wolnego w Gdańsku. 

Free Time Festiwal to pomysł, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. Targi kierowane są do osób preferujących aktywny styl życia, poszukujących nietypowych i ciekawych atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

Na wspólnym stoisku Warmii i Mazur oraz sieci Cittaslow, prezentowano materiały dotyczące miast-członków sieci, bogatą ofertę turystyki aktywnej i kulturowej, skierowaną do turystów indywidualnych, w tym rodzin z dziećmi. Mieszkańcy Gdańska szczególnie interesowali się turystyką rowerową.

Wiele zadawanych przez nich pytań dotyczyło warmińsko-mazurskiego odcinka Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, jego przebiegu oraz dostępnej wokół niego infrastruktury, a także pozostałych licznych ścieżek rowerowych województwa. Turyści tradycyjnie pytali również o szlaki kajakowe oraz obiekty noclegowe w szczególności agroturystykę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także oferta promująca szlaki turystycznej takie jak „Fortyfikacje Mazurskie”, „Mikołaj Kopernik” czy „Wokół Grunwaldu” – publikacje dostępne są pod linkiem https://mazury.travel/Poznawaj_i_odkrywaj-Region-Publikacje_o_regionie .

Odwiedzający stoisko regionu mogli spróbować swoich sił na symulatorze wyścigów kajakowych oraz sprawdzić swoje umiejętności na kole garncarskim czy w warsztatach malowania na drewnie. Goście targów dzielili się wrażeniami z pobytu na Warmii i Mazurach i deklarowali chęć ponownego przyjazdu do regionu. Mając na względzie plany wyjazdów wakacyjnych oraz weekendowych chętnie korzystali z dostępnych materiałów promocyjnych oraz prosili o ewentualne podpowiedzi związane ze spędzeniem czasu wolnego w regionie.

Organizatorami regionalnego stoiska byli przedstawiciele Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz przedstawiciele miast: Nidzica, Gołdap, Ryn, Nowe Miasto Lubawskie, Lidzbark Welski, Lidzbark Warmiński, Orneta, Górowo Iławeckie.