UMWMM Giżycko: Wielkanocne jarmarki na Warmii i Mazurach
Sezon wielkanocnych jarmarków w pełni. Pomiędzy 11 a 19 kwietnia 2019 roku tego rodzaju imprezy odbędą się w wielu miastach regionu, wprowadzając uczestników w świąteczną atmosferę. Oprócz możliwości zrobienia zakupów zaoferują również inne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci.
Na stoiskach będzie można zaopatrzyć się w wielkanocne ozdoby i stroiki, wyroby rzemieślników i rękodzielników, a także w tradycyjne, regionalne przysmaki na świąteczny stół. Kiermaszom często będą towarzyszyły występy lokalnych artystów, warsztaty świąteczne, konkursy, animacje dla dzieci.
11 kwietnia odbędzie się Kiermasz Wielkanocny w Iławie (godz. 10.00-16.00, ul. Wiejska), na którym będzie można kupić m.in. ozdoby wykonane w Warsztacie Terapii Zajęciowej. 13 kwietnia zaplanowano VI Olecki Jarmark Wielkanocny w Olecku (godz. 11.00-15.00, pl. Wolności) z loterią świąteczną i występami zespołów ludowych. Tego samego dnia na Jarmark Wielkanocny zaprosi również Lidzbark Warmiński (godz. 10.00-14.00, przy Wysokiej Bramie). W trakcie imprezy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najwyższą, najurodziwszą, popisową i arcymistrzowską palmę wielkanocną”.
13 i 14 kwietnia będzie działał Jarmark Wielkanocny w Kętrzynie (godz. 10.00-16.00, pl. Piłsudskiego). Przewidziano m.in. wspólne malowanie pisanek z burmistrzem. 14 kwietnia odbędą się IV Jarmark Wielkanocny w Jezioranach (od godz. 13.30, hala sportowa przy ul. Konopnickiej 12e) oraz kolejna edycja Kiermaszu Wielkanocnego Jajeczko z rzeżuszką” w Gołdapi (godz. 10.00-14.00, park miejski). Tego samego dnia na Jarmark Wielkanocny zaprosi również Braniewo (godz. 10.30-13.30, pl. ks. Brandysa). Podczas imprezy wystąpią artyści z tego miasta oraz z Fromborka i Kaliningradu.
Również 14 kwietnia zaplanowano Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego w Bartoszycach (godz. 9.00-15.00, posesja Bartoszyckiego Domu Kultury) oraz Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej i Kiermasz Żywności Naturalnej w Elblągu (godz. 10.00-17.00, Centrum Spotkań Europejskich Światowid”). Elbląskie działania wpiszą się w szerszy kontekst imprezy pod nazwą Pogrzeb Żuru i Śledzia. Sezon jarmarków zamknie 19 kwietnia Wiosenny Kiermasz Wielkanocny w Piszu (od godz. 10.00, pl. Daszyńskiego).
Więcej informacji o kulturalnych i turystycznych walorach regionu na stronie internetowej www.mazury.travel
![]()
Ostatnie Artykuły

Dwa rowery zniknęły w Giżycku. Właściciele zostawili je bez zabezpieczenia

Zderzenie na jeziorze Jagodne. Nie żyje 16-latek na skuterze wodnym

Pięć dni piłki ręcznej w Giżycku. Przyjadą zespoły z całej Polski

Sprzedał hulajnogę wartą 3500 zł za 250 zł. Policjanci szybko ją odzyskali

Muzyka chrześcijańska wybrzmiała w Domu Pomocy Społecznej w Giżycku

Zderzenie na Jeziorze Jagodne. Nie żyje 16-letni skuterzysta

Apteki w Giżycku - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa

Apteki Kruklanki, powiat giżycki - adresy, telefony, godziny otwarcia

Apteki Ryn, powiat giżycki - adresy, telefony, godziny otwarcia

Apteki Wilkasy, gmina Giżycko, powiat giżycki - adresy, telefony, godziny otwarcia

Apteki Wydminy, powiat giżycki - adresy, telefony, godziny otwarcia

Powiat porządkuje system alarmowania. Spotkanie służb i gmin w Giżycku

Obwodowa z utrudnieniami. Przystanek zostanie przeniesiony, wlot z ronda zamknięty

Agresywna kobieta stawiała opór. Po interwencji dzielnicowi dostali list
Przydatne dane teleadresowe
- Oddział Zewnętrzny w Giżycku - kontakt i dane teleadresowe
- Bagienny labirynt Puszczy Boreckiej. Odkryj z nami bogatą przyrodę mazurskich mokradeł
- Szlaki turystyczne w Giżycku: przewodnik po ukrytych zakątkach
- Odkryj urokliwe pola namiotowe w Giżycku idealne dla każdego miłośnika natury
- Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Kruklanki - kontakt, wynajem sal, zajęcia
- PUKR Miłki - kontakt, awarie, taryfy i przyłącza
