W Giżycku uczniowie usłyszeli, co grozi po jednym szkolnym błędzie

FOT. Policja Giżycko
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku spotkała się z pierwszoklasistami I Liceum Ogólnokształcącego i mówiła o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Na zajęciach wyjaśniła, jak prawo ocenia wykroczenia i przestępstwa popełniane przez osoby niepełnoletnie, a także jaką rolę w takich sprawach odgrywa sąd rodzinny. Młodzież usłyszała też przykłady z codziennej służby, które miały przełożyć przepisy na realne sytuacje.
Asp. szt. Iwona Chruścińska omówiła przepisy dotyczące postępowania w sprawach nieletnich oraz konsekwencje prawne, jakie mogą dotknąć młodych sprawców czynów karalnych. Jak wynika z przekazanych informacji, o ich losie decyduje sąd rodzinny, a stosowane przez niego środki mają przede wszystkim wychowywać i zapobiegać dalszym naruszeniom prawa.
Zajęcia miały zwiększyć świadomość prawną uczniów i pokazać, że odpowiedzialne zachowanie nie kończy się na murach szkoły. To właśnie takie spotkania pokazują, że granica między szkolnym błędem a sprawą dla sądu rodzinnego bywa zaskakująco krótka.
na podstawie: KPP Giżycko.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Giżycko). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Bezpłatna godzina i abonamenty dla kierowców z GKM mają prostą ścieżkę

Sportowe nagrody Burmistrza wręczone w Giżycku. Doceniono też trenerów i działaczy

Mazurskie domy w rysunkach. Wystawa pokazuje gminę z innej strony

Polski Związek Łowiecki zacieśnia współpracę z Czechami i Słowacją. Wspólna walka z ASF i nowe działania dla ochrony przyrody

Najmłodsi ruszą na tor w Rynie. Będzie sport i zabawa bez presji

Ruszyło głosowanie na budżet obywatelski w Rynie. Jeden mieszkaniec ma jeden głos

Ryńskie nabrzeże i kanały na szlaku czeka gruntowna poprawa

Jakie rozwiązania oferuje GS Software dla firm z branży logistycznej i produkcyjnej?

- numer „Moje Giżycko” jest już dostępny w wielu punktach miasta

W Giżycku biało-czerwone dni zaczną się w lesie miejskim

Telefon od rzekomego banku kosztował mieszkankę powiatu giżyckiego ponad 36 tysięcy

Rodzinny bieg w lesie pod Giżyckiem. Start łączy sport i majowe święto

W Giżycku ostrzegali przed hejtem i środkami zastępczymi

Majówka w Giżycku - las, jezioro i żeglarski start sezonu
Przydatne dane teleadresowe
- Jak wybrać idealne pole namiotowe w Giżycku?
- Planując wakacje: Gdzie jechać nad jezioro na Mazurach?
- Pierwsze kroki w żeglarstwie dla najmłodszych w Giżycku
- Klasy łodzi regatowych z Giżycka. Kompendium wiedzy
- Odkryj urokliwe pola namiotowe w Giżycku idealne dla każdego miłośnika natury
- Dragon - duma Giżycka na regatowych falach
