Policjanci z Wydmin uczą dzieci z Rydzewa bezpiecznej drogi do szkoły

Policjanci z Posterunku Policji w Wydminach odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Rydzewie w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły” – przypomnieli zasady przechodzenia przez jezdnię, znaczenie odblasków i zapowiedzieli kolejne spotkania w gminie, by zmniejszyć liczbę wypadków z udziałem dzieci.
- Policjanci z Wydmin uczą - zadbaj o bezpieczeństwo dzieci w Rydzewie
- Zakładaj odblaski - Wydminy przypominają rodzicom i uczniom
Policjanci z Wydmin uczą - zadbaj o bezpieczeństwo dzieci w Rydzewie
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wydminach przeprowadzili w Szkole Podstawowej w Rydzewie zajęcia poświęcone bezpiecznemu poruszaniu się po drogach. Spotkanie odbyło się w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły” i miało na celu przekazanie uczniom praktycznych wskazówek dotyczących poruszania się w drodze do szkoły i powrotu do domu.
Policjanci przypominali najmłodszym podstawowe przepisy ruchu drogowego i zwracali uwagę na prawidłowe przechodzenie przez jezdnię oraz korzystanie z przejść dla pieszych. Zajęcia miały formę interaktywnej rozmowy – uczniowie mogli zadawać pytania i dzielić się własnymi doświadczeniami związanymi z ruchem drogowym.
Zakładaj odblaski - Wydminy przypominają rodzicom i uczniom
Podczas spotkania funkcjonariusze szczególnie podkreślali konieczność noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy widoczność na drogach jest ograniczona. Policjanci wskazywali, że zarówno piesi, jak i rowerzyści powinni dbać nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale także o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.
Akcja “Bezpieczna droga do szkoły” jest jednym z działań profilaktycznych prowadzonych przez policję na terenie powiatu. Jej główny cel to ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem dzieci oraz kształtowanie właściwych postaw od najmłodszych lat.
Policjanci zapowiedzieli organizację kolejnych spotkań z dziećmi i młodzieżą w innych placówkach edukacyjnych na terenie gminy, kontynuując działania prewencyjne i edukacyjne podejmowane przez Posterunek Policji w Wydminach.
Na podstawie: KPP Giżycko
Ostatnie Artykuły

W Giżycku biało-czerwone dni zaczną się w lesie miejskim

Telefon od rzekomego banku kosztował mieszkankę powiatu giżyckiego ponad 36 tysięcy

Rodzinny bieg w lesie pod Giżyckiem. Start łączy sport i majowe święto

W Giżycku ostrzegali przed hejtem i środkami zastępczymi

Majówka w Giżycku - las, jezioro i żeglarski start sezonu

814 kontroli i jeden kierowca po alkoholu - poranny wynik akcji w Bystrym

Twierdza Boyen zadrżała od huku. Widowisko przyciągnęło tłumy

Weekend na drogach powiatu - 18 kierowców wpadło na prędkości

Na przejazdach w Giżycku kierowcy zlekceważyli STOP, mandaty posypały się szybko

Spytkowska OSP świętuje 80 lat. Druhowie dostali nowy wóz

W Giżycku rusza dyskusja o pomocy bliżej domu na lata 2026–2029

Giżyccy czwartoklasiści zajrzeli za kulisy komendy policji

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?
Przydatne dane teleadresowe
- Tajniki skutecznego łowienia sandacza
- Odkryj możliwości zawodowe w Giżycku przewodnik dla poszukujących pracy
- Puszcza Borecka - Dziki klejnot Mazur
- Wzgórze św. Brunona w Giżycku. Punkt widokowy, miejsce wypoczynku i historia męczennika
- Most obrotowy w Giżycku, brama do Mazurskich przygód
- Jezioro Niegocin raj dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku
