Poszukiwany, 29-letni mieszkaniec gminy Giżycko przechodząc przy budynku giżyckiej komendy został rozpoznany przez policjantów i zatrzymany. Mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia.

29 – latek był poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Giżycku celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 1 miesiąca za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Z takimi informacjami policjanci zapoznawani są praktycznie każdego dnia, kiedy to do jednostki policji wpływa nakaz doprowadzenia bądź list gończy. Ich zadaniem jest ustalić miejsce pobytu i zatrzymać wskazaną osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości.

I tak też było w środę, 15 marca br. Młody mężczyzna idący ulicą 1 – go Maja przy budynku giżyckiej komendy został rozpoznany przez policjantów, którzy byli pewni, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Funkcjonariusze podjęli interwencję i sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach. Potwierdziło się, że 29 – latek był poszukiwany celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Po wykonaniu z nim czynności funkcjonariusze przewieźli zatrzymanego do wskazanego aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.