Czy polska telewizja jest dostępna w UK? Zobacz, jak ją odbierać!

Oglądanie polskich programów telewizyjnych w Wielkiej Brytanii jest możliwe. W jaki sposób można skorzystać z polskiej telewizji w UK? Poznaj metody, które umożliwią Ci jej odbiór!

Jak odbierać polskie programy w UK?

Korzystanie z polskiej telewizji w Wielkiej Brytanii nie jest obecnie skomplikowane i praktycznie każda osoba może uzyskać do niej dostęp. W jaki sposób zacząć oglądać swoje ulubione seriale, wiadomości lub programy sportowe z polskiej telewizji w UK?

Obecnie najczęściej wybierane są dwie opcje, a dokładnie serwisy VOD, które umożliwiają dostęp do telewizji w Wielkiej Brytanii przez internet, a także polska telewizja satelitarna, która wymaga montażu anteny oraz dekodera.

Każdy z powyższych propozycji ma swoje zalety oraz wady, stąd też warto bliżej zapoznać się z nimi przed podjęciem swojej decyzji.

Jak odbierać polską telewizję przez internet?

Pierwsza opcja, czyli odbieranie polskiej telewizji online, jest dobrym wyborem dla osób, które nie chcą wiązać się długoterminowymi umowami, a także zależy im na większej swobodzie. Wymagane w tym przypadku jest podłączenie do internetu – najlepiej, aby było to dobre łącze, ponieważ można wtedy oglądać telewizję w wysokiej jakości.

Do dyspozycji są obecnie różne serwisy online VOD, co pozwala na wybranie takiego serwisu, który zapewnia dostęp do ulubionych programów. Wybrane z nich zapewniają także darmowy odbiór telewizji, inne natomiast należy opłacić.

Polska telewizja satelitarna w UK – jak ją odbierać?

Drugą opcją, która pozwala na oglądanie polskiej telewizji w Wielkiej Brytanii, polega na zamontowaniu anteny satelitarnej oraz zastosowaniu dekodera. W tym przypadku można uzyskać dostęp do wielu kanałów, na przykład przez Canal Plus UK albo przez Cyfrowy Polsat. Dostępne są także różne rodzaje pakietów, co pozwala na wybór najlepszej opcji.

Aby zamontować polską telewizję satelitarną w UK, wystarczy skontaktować się z firmą, która zajmuje się takimi usługami. Można wtedy podpisać w niej umowę lub skorzystać z telewizji na kartę, czyli pre-paid. Następnie firma wykona montaż anteny oraz dekodera.

W tym przypadku koszty związane z odbiorem polskiej telewizji w UK powiązane są z wybranym pakietem i nie różnią się one znacznie od kosztów korzystania z telewizji satelitarnej w Polsce. To powoduje, że jest to także tak chętnie wybierana opcja, ponieważ zapewnia ona dostęp do wielu różnych programów telewizyjnych – bez konieczności korzystania z internetu.