Jak urządzić salon? O tym nie możesz zapomnieć!

Salon to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. To w nim spędzamy większość wolnego czasu, przyjmujemy gości i odpoczywamy. Dlatego, urządzając salon, warto dobrze przemyśleć jego aranżacje tak, aby była ona jednocześnie funkcjonalna i przyjemna dla oka. O czym nie wolno zapominać przy urządzaniu salonu?

Przeznaczenie i podział na strefy

 Najważniejsze jest dokładne określenie przeznaczenia salonu i ewentualnie podział go na strefy. W każdym pokoju dziennym powinna znaleźć się strefa wypoczynku, ale często to właśnie w tym pomieszczeniu wydzielona zostaje część na jadalnie, czy gabinet. Od tego będzie zależał więc wybór odpowiednich mebli, które znaleźć można na sklep.meble-wanat.pl Pozwolą one na właściwe wyposażenie salonu niezależnie od jego przeznaczenia i wielkości. Przykładowo w małych pomieszczeniach świetnie sprawdzi się ławostól, czy kanapa z funkcją spania.

Odpowiednie meble

Po ustaleniu, do czego salon będzie służył domownikom, można przystąpić do określenia mebli, które powinny stanąć w pomieszczeniu. W żadnym pokoju dziennym nie może zabraknąć zestawu wypoczynkowego, który powinien być dopasowany do liczby domowników i upodobań. Może to być kanapa, sofa, narożnik, czy też fotele i pufy. Przy kanapie warto ustawić stolik kawowy, na który będzie można odłożyć filiżankę, książkę i pilot. Poza tym w salonie mogą znaleźć się również: stół z krzesłami, biurko i fotel biurowy, stolik RTV, regał na książki, gablota, barek, czy komoda.

Utrzymanie porządku

O ład i porządek w mieszkaniu, warto zadbać już na etapie aranżacji pomieszczeń. Przydatna do tego jest odpowiednia ilość szafek oraz szuflad, dlatego dobrze, aby w salonie znajdowała się szafka RTV (na piloty, gry do konsol, płyty itp.), barek (do przechowywania alkoholi), czy komoda (np. na dokumenty, artykuły hobbistyczne). Miłośnicy książek powinni zadbać także o regał na książki, natomiast do przechowywania bibelotów, czy pamiątek świetnie sprawdzają się witryny z przeszklonymi drzwiczkami, w których można wspaniale wyeksponować przedmioty, a jednocześnie zapobiegać ich zniszczeniu i nadmiernemu zbieraniu się kurzu.

Najważniejsza jakość

Urządzając mieszkanie, warto postawić na meble i sprzęty wysokiej jakości, które posłużą w dobrym stanie przez wiele lat. Dzięki temu salon będzie praktyczny, a jednocześnie będzie się świetnie prezentował. Doskonałym pomysłem jest zakup mebli online. Na sklep.meble-wanat.pl można wybrać wszystkie potrzebne meble, dopasowując je zarówno do potrzeb domowników, jak i stylu, w którym chce się urządzić swój wymarzony salon.