Po beztroskim wypoczynku, dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki. Z kolei dla policjantów wrzesień, to miesiąc w którym w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły.

Każdego roku, gdy kończą się wakacje, a najmłodsi idą do szkoły, giżyccy policjanci ruszają ze szczególną misją - uczą dzieci jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu.

Również na początku roku szkolnego 2021/2022 funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne pn. "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach akcji najwięcej funkcjonariuszy pojawia się w rejonach szkół i przedszkoli. Policjanci prowadzą kontrole w zakresie właściwego oznakowania przejść dla pieszych oraz respektowania zasad i przepisów ruchu drogowego przez kierowców i pieszych użytkowników dróg publicznych (tu szczególnie uczniów szkół podstawowych).

Policjaci propagują wśród dzieci oraz rodziców świadome i bezpieczne zachowania na drodze. Szczególną uwagę zwracają na edukację najmłodszych uczniów, którzy wchodzą w świat nauki – nie tylko tej szkolnej, ale także tej związanej z ruchem drogowym.
Dlatego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły" policjanci od początku września prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci. Podczas spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu policjanci rozmawiają głównie o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły.
Prowadzący spotkanie funkcjonariusze starają się wyrobić wśród dzieci m. in. nawyk zapinania pasów, noszenia odblasków, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych i tylko na zielonym świetle, czy poruszania się właściwą stroną drogi, kiedy nie ma chodnika.

Tym razem, w ramach akcji funkcjonariusze zawitali do Przedszkolaków oraz klas I, II i III Szkoły Podstawowej w Wydminach.

  • na zdjęciu znajdują się dzieci ustawione obok siebie na boisku szkolnym , niektóre z nich trzymają w dłoniach znaki drogowe, za nimi stoją dwie policjantki, a z prawej strony nauczycielka
  • na obrazku znajdują się dzieci siedzące tyłem na boisku szkolnym a przed nimi stoją dwie policjantki
  • na obrazku stoją dwie policjantki a przed nimi na boisku siedzą dzieci
  • na zdjęciu znajdują się dzieci przechodzące przez przejście dla pieszych , obok nich idzie policjantka
  • na zdjęciu znajduje się policjantka przed którą stoją dwie dziewczynki, które czytają
  • na zdjęciu znajduję się dzieci przed budynkiem a przed nimi stoi policjantka