Uczniowie z Giżycka i Rynu zwycięzcami powiatowych eliminacji BRD
W Giżycku rozstrzygnięto powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2024. Młodzi adepci bezpiecznej jazdy zmierzyli się w teorii i praktyce, prezentując swoje umiejętności przed lokalnymi władzami oraz policją.
  1. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku oraz Szkoły Podstawowej w Rynie wygrywają eliminacje.
  2. Konkurs miał na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drodze.
  3. Zmagania odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku.
  4. Ważne postacie miasta, w tym Burmistrz i Wicestarosta, uczestniczyli w wydarzeniu.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku, młodzi uczestnicy z całego powiatu stanęli do rywalizacji w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uroczyste otwarcie zawodów zaszczycili swoją obecnością Pani Ewa Ostrowska, Burmistrz Miasta Giżycka, Pan Mateusz Sieroński, Wicestarosta Giżycki oraz Pani Marina Rudis-Rodak, Dyrektor Szkoły.

Pan Mirosław Boć, pełniący funkcję koordynatora turnieju, przedstawił uczestnikom szczegółowe zasady i regulamin, po czym rozpoczęła się część teoretyczna i praktyczna konkursu. Komisja złożona z policjantów z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku miała oko na prawidłowy przebieg konkurencji.

Turniej popularyzuje nie tylko przepisy ruchu drogowego, ale także rower jako ekologiczny środek transportu, sport i rekreację. Podczas tego dnia można było zauważyć, jak młodzi ludzie uczą się odpowiedzialności i partnerskiego zachowania na drodze.

Wyniki mówią same za siebie: w grupie młodszej najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku, a w grupie starszej triumfowali reprezentanci Szkoły Podstawowej w Rynie. Oba zespoły będą miały zaszczyt reprezentować powiat giżycki na kolejnym szczeblu turnieju.

Każdy z uczestników otrzymał dyplomy oraz nagrody rzeczowe, co dodatkowo umilało atmosferę rywalizacji. Podziękowania skierowano również do organizatorów i partnerów turnieju, którzy przyczynili się do jego sukcesu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością oczekujemy na ich dalsze sukcesy w eliminacjach wojewódzkich. Jak pokazują wyniki, młodzież z naszego powiatu ma ogromny potencjał i świetnie radzi sobie w propagowaniu bezpiecznych zachowań na drodze.


Policja Giżycko