Uroczystości Dnia Flagi w Giżycku – zaproszenie od burmistrza na jutro o 11:00
Zbliżają się ważne daty dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, które łączą nas w patriotycznym duchu i przypominają o naszej historii oraz tradycjach. Już 2 maja będziemy obchodzić Dzień Flagi, a następnego dnia, 3 maja, uczcimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zaplanowano szereg uroczystości, które pozwolą mieszkańcom wyrazić swój szacunek do symboli narodowych oraz uczestniczyć w momentach ważnych dla społeczności lokalnej.
  1. 2 maja o 11:00 rozpocznie się świętowanie Dnia Flagi w ramach XXV Ogólnopolskich Biegów Rodzinnych i Garnizonowego Pikniku Majowego w Lesie Miejskim.
  2. W trakcie Dnia Flagi przypominamy o zasadach godnego eksponowania flagi - powinna być czysta, wyraźna i nigdy nie dotykać ziemi.
  3. 3 maja o 8:00 w Sanktuarium św. Brunona odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny, po której zaplanowano przemarsz na pl. Marsz. J. Piłsudskiego.
  4. Około godziny 9:00 na placu Marsz. J. Piłsudskiego nastąpi uroczyste odsłonięcie pomnika Orła Białego, co będzie kluczowym momentem obchodów.

Święto Flagi to czas, kiedy nasze miasto łączy się, by podkreślić wagę naszych narodowych symboli. To również okazja, by przekazać młodszym pokoleniom wiedzę o naszych tradycjach i historii. Symbolika flagi narodowej wyraża naszą tożsamość i suwerenność, dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad jej eksponowania. Każda flaga powinna być traktowana z największym szacunkiem, co jest wyrazem naszego patriotyzmu i szacunku do historii.

Obchody Konstytucji 3 Maja są równie istotne. Data ta przypomina o jednym z najważniejszych momentów w historii Polski, kiedy to jako pierwsze w Europie uchwaliliśmy Konstytucję, która stała się fundamentem prawa i porządku w naszym kraju. Uroczystości rozpoczynające się od mszy świętej i kończące odsłonięciem pomnika Orła Białego, są wyrazem naszej pamięci i szacunku dla przodków, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość.

Warto więc spędzić te dni razem, uczestnicząc w uroczystościach i celebrując te ważne dla każdego Polaka chwile. To doskonała okazja, by pokazać młodszym pokoleniom, jak ważna jest historia i jak powinniśmy ją szanować, ucząc się jednocześnie odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny.


Na podst. Urząd Miejski Giżycko