Uwaga! Burze (komunikat RSO)

Awanse, sprzęt i rodzinna oprawa w centrum Giżycka - policja odsłania program święta

Awanse, sprzęt i rodzinna oprawa w centrum Giżycka - policja odsłania program święta

FOT. Policja Giżycko

3 lipca o 12.00 Plac im. Józefa Marszałka Piłsudskiego w Giżycku stanie się miejscem Powiatowych Obchodów Święta Policji. Komenda Powiatowa Policji w Giżycku przewidziała uroczysty apel, wręczenie awansów i odznaczeń oraz pokaz sprzętu i pojazdów. Dwa dni później w Giżycku odprawiona zostanie msza w intencji policjantów, pracowników Policji i emerytowanych funkcjonariuszy.

Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Marcin Wysocki kieruje zaproszenie do policjantów, pracowników Policji, mieszkańców powiatu giżyckiego oraz turystów odwiedzających Mazury. W programie znalazła się także prezentacja policyjnego sprzętu i pojazdów, a organizatorzy zapowiadają atrakcje przygotowane dla dzieci i dorosłych.

Obchody rozpoczną się 3 lipca 2026 roku w samo południe. Uzupełnieniem uroczystości będzie Msza Święta w intencji policjantów, pracowników Policji oraz emerytowanych policjantów, odprawiona 5 lipca 2026 roku o 9.30 w parafii św. Brunona i św. Kazimierza Królewicza w Giżycku.

To nie jest tylko oficjalny apel z awansami i odznaczeniami. Komenda Powiatowa Policji w Giżycku stawia też na bezpośredni kontakt z mieszkańcami, a taki format zwykle najmocniej działa tam, gdzie policja chce pokazać nie tylko ceremoniał, ale też codzienną służbę i sprzęt, który stoi za bezpieczeństwem regionu.

na podstawie: Policja Giżycko.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Giżycko). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.