Giżycko szykuje sezon - służby zgrały się na jednym froncie przed latem

FOT. KPP Giżycko
W Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku przy jednym stole spotkały się służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na wodzie, w lesie i na terenach przybrzeżnych. Podczas narady sprawdzono gotowość do sezonu letniego i sposób koordynacji działań, zanim na Mazury ruszy największy ruch turystyczny.
We wtorek 21 kwietnia 2026 roku spotkaniem zespołu zadaniowego kierowała I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku, mł. insp. Magdalena Dembińska. W naradzie uczestniczyła kadra kierownicza KPP Giżycko oraz przedstawiciele instytucji i formacji, które mają pilnować porządku i reagować na zagrożenia w powiecie.
Przy stole zasiedli reprezentanci Urzędu Żeglugi Śródlądowej, Państwowej Straży Rybackiej, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Straży Leśnej oraz Żandarmerii Wojskowej. Główny nacisk położono na przygotowania do sezonu letniego, sprawdzian gotowości służb oraz uzgodnienie działań na akwenach wodnych, terenach przywodnych i w lasach.
W trakcie spotkania podkreślono, że skuteczne reagowanie na zagrożenia zależy od ścisłej współpracy i wymiany doświadczeń między służbami. Chodzi o to, by mieszkańcy powiatu giżyckiego i turyści mogli liczyć na sprawne działania, gdy w regionie zrobi się tłoczno i wzrośnie liczba interwencji.
Takie ustalenia zwykle nie trafiają na pierwsze strony, ale właśnie one potrafią przesądzić o tym, czy lato nad jeziorami przebiegnie spokojnie, czy zamieni się w serię nerwowych akcji.
na podstawie: KPP Giżycko.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP Giżycko). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

874 kontrole w Giżycku - trzech kierowców wpadło podczas akcji Trzeźwość

Noc Świętojańska nad plażą miejską. Ogień, muzyka i wianki w Giżycku

W Upałtach policjanci przypomnieli dzieciom o rzeczach, które ratują życie

Giżyccy przedstawiciele w Alytusie. Partnerstwo ma już 18 lat

Giżycko już planuje 2026. W kalendarzu koncerty, szanty i kino samochodowe

GCK rozkłada kulturalny plan na sezon - od hip-hopu po planszówki

Wniosek o plan dla Bogaczewa trafił do rady. Dokument już jest do wglądu

Półkolonie z dofinansowaniem w gminie Giżycko. Rusza nabór miejsc

Giżycka Sieć NGO rusza z szkoleniami i spotkaniami dla aktywnych społecznie

Przewracał się na jezdni w Kąpie - miał blisko 2,5 promila

Wakacje pod lupą służb w Giżycku - uczniów uczono reakcji na zagrożenia

W Giżycku policja sprawdzi autokary przed wyjazdem dzieci na wakacje

W Mrągowie zabrzmi muzyka i apel o życie. To idea znana także w Giżycku

Wakacje z mundurem i konkretną wypłatą - Wojsko otwiera letnie szkolenie
Przydatne dane teleadresowe
- Gminna Biblioteka Publiczna w Wydminach - katalog, karta i zbiory
- Co robić z dziećmi na Mazurach?
- Trasa Jezioro Jagodne-MOR: Epicka wyprawa rowerowa w sercu Mazur
- Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rynie - kontakt, telefony, zasiłki
- Odkryj urokliwe pola namiotowe w Giżycku idealne dla każdego miłośnika natury
- Jak nazywało się Giżycko przed wojną?
