Wydminy - szkolny turniej ujawnił, kto najlepiej zna drogę

Wydminy - szkolny turniej ujawnił, kto najlepiej zna drogę

FOT. KPP Giżycko

W Wydminach uczniowie podstawówek stanęli do rywalizacji, która sprawdzała nie tylko wiedzę z przepisów, ale też praktyczne opanowanie roweru. Nad przebiegiem eliminacji czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

W piątek, 17 kwietnia 2026 roku, w Wydminach odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do zmagań przystąpili uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu, którzy mierzyli się z częścią teoretyczną i praktyczną. W programie znalazła się między innymi jazda rowerem po torze przeszkód.

Rywalizacja była wyrównana, a uczestnicy pokazali wysoki poziom przygotowania. W grupie młodszej najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Gawlikach Wielkich. W grupie starszej zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach.

Na kolejnych miejscach uplasowały się - w grupie młodszej: SP nr 3 w Giżycku, SP w Kruklankach, SP w Wilkasach, SP w Rynie oraz ZPO w Miłkach. W grupie starszej za zwycięzcami znaleźli się uczniowie SP w Kruklankach, ZPO w Miłkach, SP w Rynie, SP w Wilkasach oraz SP nr 3 w Giżycku.

Triumfatorzy obu kategorii pojadą teraz na etap wojewódzki. Gratulacje i podziękowania uczestnikom przekazali Wójt Gminy Wydminy Anna Binik oraz Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Marcin Wysocki. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku podkom. Waldemar Kuncer.

To właśnie takie szkolne eliminacje pokazują, że bezpieczeństwo na drodze zaczyna się dużo wcześniej niż pierwsza samodzielna trasa - i często rozstrzyga się na torze przeszkód, gdzie nie ma miejsca na przypadek.

na podstawie: Policja Giżycko.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP Giżycko). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.