Zawieszone na śniegu ciężarówki i nietrzeźwy kierowca w Wronce

Ciężarówki i osobówki utknęły na podjazdach trasy Ryn-Wrągowo - policjanci zabezpieczali ruch i pomagali kierowcom. Wieczorem w Wronce funkcjonariusze zatrzymali kierowcę z ponad 2 promilami, który wjechał w zaspę śnieżną.
Intensywne opady śniegu i śliska nawierzchnia spowodowały we wtorek 30.12.2025 r. poważne utrudnienia w ruchu na drogach powiatu. Największe problemy wystąpiły na trasie Ryn-Mrągowo, gdzie samochody osobowe i ciężarowe nie były w stanie podjechać pod wzniesienia i utknęły na drodze. Trasa była czasowo zablokowana, a tymczasowe korki tworzyły się także na innych odcinkach.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku na bieżąco zabezpieczali ruch i pomagali kierującym. Funkcjonariusze interweniowali przy miejscach zatorów oraz koordynowali odblokowywanie jezdni.
Około godziny 19.30 w miejscowości Wronka, gm. Giżycko, dyżurny otrzymał zgłoszenie od świadka, który zauważył pojazd zjechawszy z drogi i uderzający w zaspę śnieżną. Świadek pomógł przy wyjeździe, a następnie powiadomił policję, gdy wyczuł od kierującego zapach alkoholu.
Na miejscu policjanci zastali 48-letniego mężczyznę kierującego samochodem marki Volkswagen. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy, a mężczyzna został zatrzymany do dalszych czynności wyjaśniających.
Policja apeluje o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz o bezwzględne niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu.
na podstawie: KPP Giżycko.
Autor: krystian

