Pięć kilogramów narkotyków w mieszkaniu w Giżycku. 40-latek w areszcie

Policjanci weszli do mieszkania i zabezpieczyli znaczną ilość substancji odurzających oraz gotówkę. Na miejscu znaleziono środki różnych rodzajów, a zatrzymany trafił do tymczasowego aresztu.
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku podczas działań operacyjnych zabezpieczyli 5 kilogramów narkotyków. Wśród ujawnionych substancji były amfetamina, metaamfetamina, susz konopi innych niż włókniste oraz 12 tabletek ekstazy. Funkcjonariusze zabezpieczyli też 27 tysięcy złotych w gotówce.
W związku z ustaleniami zatrzymano 40-letniego mieszkańca Giżycka. Mężczyzna usłyszał zarzuty handlu narkotykami oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Był wcześniej karany za podobne przestępstwa i odbywał karę pozbawienia wolności, więc za obecne czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy.
Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Za zarzucane przestępstwa zatrzymanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
Komenda Powiatowa Policji w Giżycku informuje, że zwalczanie przestępczości narkotykowej pozostaje priorytetem służb i apeluje o przekazywanie informacji, które mogą pomóc w wykrywaniu podobnych przestępstw oraz poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.
na podstawie: Policja Giżycko.
Ostatnie Artykuły

Policjanci odwiedzili harcerskie obozy pod Giżyckiem przed załamaniem pogody

Maryla Rodowicz rozgrzeje giżycką plażę - lato nad Niegocinem z dużą muzyką

Brel w Giżycku zabrzmi bez dekoracji - Witaszczyk stawia na emocje

LEC FEST wraca nad Niegocin - Giżycko szykuje dwa dni elektroniki

Trzy minuty. Tyle wystarczy, by opisać życie na pograniczu

Greccy bohaterowie wpadają na Mazury - Giżycko szykuje mit pod żaglami

Procesja na wodzie i msza pod gołym niebem. Giżycko uczciło św. Brunona

Giżycko dołącza do filmowego lata. W Ekomarinie ruszy Kino Jachtowe

Klauni, dmuchańce i alpaki. Darmowe wtorki dla dzieci w Giżycku

Prąd zniknie na kilka godzin w tej części Giżycka. PGE podało adresy

Awanse, sprzęt i rodzinna oprawa w centrum Giżycka - policja odsłania program święta

Giżycko znów wróci do Wilna 1944. Msza i pamięć o żołnierzach AK

Dwa zdarzenia jednego dnia w Giżycku - motocyklistka ranna, motorowerzysta po alkoholu

Most obrotowy wrócił do stałych otwarć. Ustąpił problem z upałem
Przydatne dane teleadresowe
- Przewodnik po cumowaniu w Giżycku. Gdzie i jak bezpiecznie zatrzymać łódź
- Puszcza Borecka - Dziki klejnot Mazur
- Czarter jachtów w Giżycku praktyczny przewodnik dla turystów
- Giżycko - Musto Skiff, czyli emocje i wyzwania na na mazurskich wodach
- Parafia św. Anny w Giżycku - adres, historia i grupy parafialne
- Parafia Ducha Świętego Pocieszyciela w Giżycku - msze, kancelaria, kontakt
