Kradzież w restauracji w Rynie. Zatrzymano poszukiwanego 40‑latka

W restauracyjnym tłumie wystarczyła chwila nieuwagi, by ktoś zniknął z saszetką i telefonem — policja szybko ustaliła sprawcę i doprowadziła go do zakładu karnego. Sprawa dotyczy kradzieży o wartości ponad 3,5 tys. zł, do której doszło na terenie powiatu giżyckiego.
- Zobacz, jak policjanci z Giżycka namierzyli sprawcę – zatrzymanie w gminie Ryn
- Przeczytaj najważniejsze fakty o kradzieży i konsekwencjach dla sprawcy
Zobacz, jak policjanci z Giżycka namierzyli sprawcę – zatrzymanie w gminie Ryn
Do zdarzenia doszło w jednej z restauracji na terenie powiatu giżyckiego. Właścicielka pozostawiła na stoliku saszetkę i telefon — skorzystała z okazji, wyszła tańczyć. W tym czasie przedmioty zniknęły.
Funkcjonariusze z komendy w Giżycku prowadzili czynności wyjaśniające i w wyniku ustaleń ustalili tożsamość podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Ryn. Policja informuje, że sprawcą jest 40‑latek, który był poszukiwany do odbycia wcześniej zasądzonej kary pozbawienia wolności.
Przeczytaj najważniejsze fakty o kradzieży i konsekwencjach dla sprawcy
KWOTA: łączna wartość skradzionych rzeczy przekroczyła 3500 zł.
Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zabrania saszetki i telefonu. Jak relacjonował, będąc w stanie nietrzeźwości, następnie je wyrzucił. Usłyszał zarzut kradzieży.
Obecnie 40‑latek przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa już wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności. Sprawę prowadzili policjanci z giżyckiej komendy.
Jeśli korzystasz z publicznych miejsc i zostawiasz rzeczy przy stoliku, pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: zabierz dokumenty i wartościowe przedmioty przy sobie lub poproś kogoś znajomego o krótkie pilnowanie. Policja przypomina o ostrożności podczas imprez i w miejscach, gdzie jest tłoczno — nawet krótkie rozstanie z rzeczami może skończyć się stratą.
Na podst. KPP Giżycko
Ostatnie Artykuły

Mazurskie domy w rysunkach. Wystawa pokazuje gminę z innej strony

Polski Związek Łowiecki zacieśnia współpracę z Czechami i Słowacją. Wspólna walka z ASF i nowe działania dla ochrony przyrody

Najmłodsi ruszą na tor w Rynie. Będzie sport i zabawa bez presji

Ruszyło głosowanie na budżet obywatelski w Rynie. Jeden mieszkaniec ma jeden głos

Ryńskie nabrzeże i kanały na szlaku czeka gruntowna poprawa

Jakie rozwiązania oferuje GS Software dla firm z branży logistycznej i produkcyjnej?

- numer „Moje Giżycko” jest już dostępny w wielu punktach miasta

W Giżycku biało-czerwone dni zaczną się w lesie miejskim

Telefon od rzekomego banku kosztował mieszkankę powiatu giżyckiego ponad 36 tysięcy

Rodzinny bieg w lesie pod Giżyckiem. Start łączy sport i majowe święto

W Giżycku ostrzegali przed hejtem i środkami zastępczymi

Majówka w Giżycku - las, jezioro i żeglarski start sezonu

814 kontroli i jeden kierowca po alkoholu - poranny wynik akcji w Bystrym

Twierdza Boyen zadrżała od huku. Widowisko przyciągnęło tłumy
Przydatne dane teleadresowe
- Co robić z dziećmi na Mazurach?
- Jezioro Kisajno, odkryj ukryte zakątki przyrodnicze
- Odkryj możliwości zawodowe w Giżycku przewodnik dla poszukujących pracy
- Jakie jachty możemy zobaczyć w Giżycku?
- Przewodnik po atrakcjach dla całej rodziny co zobaczyć w Giżycku z dzieckiem
- Wędrówka przez mazurskie krajobrazy - Przygoda na Kanałe Łuczańskim
