15. Giżycka Brygada Zmechanizowana świętuje 30-lecie
Wielkimi krokami zbliżają się obchody 30-lecia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnie zarówno mieszkańców, jak i miłośników wojskowości. Przygotowane atrakcje będą doskonałą okazją do spędzenia czasu w gronie rodziny i znajomych.

Uroczysta Msza Święta w intencji żołnierzy i pracowników RON

Rozpoczęcie obchodów jubileuszowych nastąpi 11 lipca, kiedy to o godzinie 16:00 w Parafii Wojskowo-Cywilnej p.w. Ducha Świętego Pocieszyciela odbędzie się Msza Święta. Będzie to moment refleksji oraz modlitwy w intencji wszystkich żołnierzy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz pracowników RON.

Uroczysty apel i defilada na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Kolejnego dnia, 12 lipca o godz. 10:00 na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, odbędzie się uroczysty apel pododdziałów brygady. W tym czasie żołnierze zaprezentują swoje umiejętności w musztrze paradnej przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej. Kulminacyjnym punktem tej części obchodów będzie defilada, która pozwoli mieszkańcom podziwiać zarówno żołnierzy, jak i sprzęt wojskowy.

Festyn Zawiszaka na Plaży Miejskiej – atrakcje dla całej rodziny

Popołudnie 12 lipca zapowiada się równie emocjonująco. Na Plaży Miejskiej odbędzie się Festyn Zawiszaka, który rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa aż do 21:00. W programie przewidziano liczne atrakcje, w tym pokazy wyszkolenia żołnierzy, statyczne prezentacje sprzętu wojskowego oraz występy lokalnych zespołów i grup artystycznych. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w pokazie ratownictwa wodnego, a dla dorosłych przygotowano koncerty takich formacji jak „SongTime” czy „Masovia Jazz Quintet”. Nie zabraknie również akcji krwiodawstwa.

Walka Czołgów na orzyskim poligonie – widowisko pełne emocji

13 lipca, w sobotę, na orzyskim poligonie odbędzie się kolejna edycja widowiskowego wydarzenia „Walka Czołgów”. Czwarta edycja tego spektakularnego show rozpocznie się o godzinie 10:00 za miejscowością Wierzbiny. Publiczność będzie mogła podziwiać dynamiczne pokazy sprzętu wojskowego oraz umiejętności żołnierzy, w tym inscenizację współczesnego pola walki. Główny pokaz zaplanowano na godzinę 17:00 w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz. Dodatkowo, na uczestników czeka festiwal food trucków oraz miasteczko zabaw dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania 30-lecia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. To niepowtarzalna okazja, aby z bliska zobaczyć codzienną pracę żołnierzy oraz cieszyć się przygotowanymi atrakcjami.


Opierając się na: UM Giżycko