Spacer przyrodniczy z Michałem Książkiem 21 czerwca w Giżycku
Mieszkańcy zaproszeni na spacer przyrodniczy z Michałem Książkiem
  1. Spacer odbędzie się 21 czerwca 2024 roku o godzinie 16:00.
  2. Zbiórka przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej.
  3. Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami.
  4. Zapisy na spacer odbywają się esemesowo pod numerem 887 972 143.

21 czerwca 2024 roku o godzinie 16:00 mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym spacerze przyrodniczym, prowadzonym przez Michała Książka. Zbiórka uczestników odbędzie się przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Michał Książek, znany poeta, reportażysta, kulturoznawca, inżynier leśnik i ornitolog, poprowadzi uczestników przez fascynujący świat przyrody. Jego bogate doświadczenie i liczne nagrody, takie jak Nagroda Literacka Gdynia (2016) oraz Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius (2015), sprawiają, że jest to wydarzenie, którego nie można przegapić.

Spacer ten jest częścią cyklu „Cztery pory roku z literaturą”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspólnota Mazurska oraz inicjatywą społeczną Drzewa na fali. Celem cyklu jest promocja literatury oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Michał Książek jest autorem takich dzieł jak „Jakuck. Słownik miejsca”, „Droga 816” oraz tomów poetyckich „Nauka o ptakach” i „Północny wschód”. Jego umiejętność łączenia literatury z przyrodą sprawia, że każde spotkanie z nim to prawdziwa uczta dla duszy i umysłu.

Chętnych do udziału w spacerze prosimy o zapisanie się esemesowo pod numerem 887 972 143. To doskonała okazja, aby poznać tajniki lokalnej przyrody i spędzić czas w towarzystwie wyjątkowego przewodnika.


Na podstawie: Urząd Miejski Giżycko