Amax Mikołajki - Butikowy Hotel na Mazurach

Nauczyciele z Giżycka z wizytą w litewskim przedszkolu
Praktyki nauczycieli przedszkolnych z Litwy w ramach programu Erasmus+ przyniosły wiele inspiracji i pomysłów na rozwój edukacji przedszkolnej w naszym regionie.
  1. Praktyki nauczycielek z Litwy w Giżycku.
  2. Odwiedziny przedstawicieli Powiatu Giżyckiego w przedszkolu w Alytusie.
  3. Wrażenia z wizyty w litewskim przedszkolu.
  4. Uczestnicy spotkania.

Jesienią ubiegłego roku, w ramach programu Erasmus+, cztery nauczycielki z przedszkola w Alytusie (Litwa) odbyły praktyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Brzechwy. W trakcie swojego pobytu miały okazję odwiedzić również inne placówki edukacyjne w naszym mieście, takie jak Przedszkole Miejskie Nr 1 z Oddziałem Integracyjnym, Przedszkole Miejskie Nr 4 oraz Przedszkole Niepubliczne „Koralik”.

W czerwcu br. przedstawiciele Powiatu Giżyckiego odwiedzili przedszkole w Alytusie, które wywarło na nich ogromne wrażenie. Przedszkole, wybudowane 35 lat temu, posiada m.in. basen dostosowany do wieku dzieci, salę solną, gdzie można słuchać muzyki, oraz edukacyjne stacje tematyczne na rozległym terenie wokół przedszkola. Była to wizyta pełna inspiracji i pomysłów na nowe projekty.

W spotkaniu wzięły udział Małgorzata Czopińska, dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych, Anna Kryczka, koordynatorka projektów w PZOSiPO, Justyna Matelak, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Anna Maria Karolska, dyrektor Przedszkola Koralik, Ewa Ciulewicz, nauczycielka Przedszkola Miejskiego Nr 1 oraz Mariia Skybina, psycholog z Kijowa, która pełniła rolę tłumacza.

Wizyta w przedszkolu w Alytusie była nie tylko okazją do wymiany doświadczeń, ale również do zainspirowania się nowoczesnymi rozwiązaniami edukacyjnymi. Przedstawiciele Powiatu Giżyckiego wrócili z wieloma pomysłami, które mają nadzieję wdrożyć w naszych lokalnych placówkach.

Źródło informacji: Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych


Na podst. Powiat Giżycki

Komunikaty firm