Koncert Marka Bałaty upamiętniający Niemena w kościele ewangelicko-augsburskim 15 czerwca
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór jazzowych interpretacji w wykonaniu Marka Bałaty, który odbędzie się w kościele ewangelicko-augsburskim. Koncert "Niemen / Wspomnienie" to doskonała okazja, aby zanurzyć się w niezwykłe aranżacje i oryginalne kompozycje Bałaty, znanego z umiejętności łączenia jazzu z polską poezją i muzyką klasyczną.
  1. Koncert odbędzie się 15 czerwca 2024 o godzinie 19:00.
  2. Bilety dostępne w kasie kina Nowa Fala oraz online do godziny 18:00 w dniu koncertu.
  3. Występ wspierać będzie kwartet smyczkowy Archi oraz znakomici muzycy jazzowi.
  4. Marek Bałata to uznany artysta, który współpracował z wieloma wybitnymi muzykami zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Marek Bałata, którego talent był wielokrotnie doceniany na międzynarodowych festiwalach jazzowych, zaprezentuje swoje interpretacje utworów Czesława Niemena oraz własne kompozycje. Na scenie towarzyszyć mu będą Piotr Matusik (piano/keyboard), Jan Klusek (keyboard), Adam Kowalewski (bass) oraz Józef Rusinowski (drums). Koncert wzbogaci obecność kwartetu smyczkowego Archi, w skład którego wchodzą Anna Hara Pióro i Bogusława Ziegelheim na skrzypcach, Błażej Michna na altówce oraz Agata Sanchez Martos na wiolonczeli.

Artysta znany jest z niezwykłej zdolności do przenikliwej interpretacji utworów, które poruszają zarówno miłośników jazzu, jak i muzyki poważnej. Bałata, który założył projekt „Cantabile in Jazz”, współpracował też z takimi legendami jak Urszula Dudziak i Michele Hendricks. Jego umiejętności zostaną zaprezentowane podczas tego niepowtarzalnego koncertu, który jest wyjątkową okazją do przeżycia głębokich emocji muzycznych.

Na koncercie nie zabraknie również elementów multimedialnych, które stanowią integralną część występów Bałaty, nadając im unikatowy, niemal magiczny wymiar. To wydarzenie, które z pewnością będzie jednym z najważniejszych punktów kulturalnych naszego miasta w tym roku.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników muzyki do uczestnictwa w tym niezwykłym koncercie – to doskonała okazja, aby zobaczyć na żywo jednego z najbardziej cenionych polskich wokalistów jazzowych.


Dom Kultury w Giżycku