UM Giżycko: Muzyczna uczta w Dniu Kobiet - od operetki po musical w Giżycku
Magiczny wieczór pełen muzyki i dobroczynności czeka na mieszkańców Giżycka tego 8 marca. Sala widowiskowa Giżyckiego Centrum Kultury zamieni się w przestrzeń, gdzie klasyka operetki i musicalu spotyka się z największymi światowymi przebojami. Tym razem, wydarzenie ma jeszcze jeden, szczytny cel - wsparcie małego mieszkańca Giżycka, Piotrusia Szpilki.
  • 8 marca 2024 r., sala widowiskowa Giżyckiego Centrum Kultury stanie się areną wyjątkowego koncertu.
  • Artyści ze scen poznańskich i łódzkich zaprezentują mieszankę klasyki operetkowej i musicalowej z popularnymi przebojami takimi jak „Greckie wino” czy „O,sole mio”.
  • Wejściówki-cegiełki można nabyć za minimalną opłatą 5 zł od 26 lutego, w godzinach pracy Sekretariatu GCK oraz kasy kina Nowa Fala.
  • Wpływy z wejściówek zostaną przekazane na wsparcie Piotrusia Szpilki, podopiecznego akcji charytatywnej, którą patronuje burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.
  • Numer rejestracji zbiórki to 2024/412/KS.

Przygotowania do Dnia Kobiet w Giżycku obiecują, że będzie to wieczór nie tylko pełen kulturalnych wrażeń, ale również okazja do wsparcia ważnej inicjatywy lokalnej społeczności. Artyści, znani z wykonywania największych dzieł operetkowych i musicalowych, postanowili tym razem poszerzyć swój repertuar. W ich wykonaniu usłyszymy zarówno niezapomniane „Il mondo”, emocjonującą „Dilajlę”, jak i rozkołysany „Malowany dzbanku”. To niepowtarzalna okazja, aby doświadczyć, jak klasyka spotyka się z nowoczesnością na jednej scenie.

Cegiełka na rzecz Piotrusia Szpilki to symboliczna, ale jakże ważna forma wsparcia, która pozwoli zebrać środki na jego leczenie i rehabilitację. Inicjatywa ta podkreśla, jak ważne w naszej społeczności jest wzajemne wsparcie i solidarność, nawet poprzez udział w kulturalnym wydarzeniu. Wydarzenie to, pod patronatem Burmistrza Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, stanowi więc piękną okazję do świętowania nie tylko talentów muzycznych, ale i wielkości ludzkiego serca.

Niech ten wieczór w Giżycku będzie przypomnieniem o sile muzyki, która nie tylko łączy ludzi, ale również może być narzędziem dobroczynności. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Giżycka do wzięcia udziału w tym wyjątkowym koncercie, by wspólnie wsparcie małego Piotrusia i udowodnić, że nasza lokalna społeczność potrafi stanąć na wysokości zadania, kiedy najbardziej potrzeba pomocy.


Według informacji z: UM Giżycko