UM Giżycko: WOŚP 2024 | Wideopodsumowanie Telewizji Olsztyn
Giżycko ponownie udowodniło, że ma wielkie serce – mieszkańcy wspólnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, zbierając imponującą sumę dla potrzebujących. Czy solidarność może zmierzyć się z liczbami? Oto dowody, że największe wartości nie mieszczą się w portfelu.
  • Zbiórka pieniędzy w Giżycku przekroczyła oczekiwania – ponad 130 tysięcy złotych trafi do WOŚP.
  • Marcin Prusik podkreśla jedność społeczności, która przyczyniła się do sukcesu zbiórki.
  • Giżycko wraz z całą Polską włącza się w licytacje na rzecz WOŚP – nadal można licytować przedmioty na Allegro.

W ostatnią niedzielę, mieszkańcy Giżycka pokazali swoją niezachwianą solidarność i gotowość do niesienia pomocy. Włączając się aktywnie w 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zebrali kwotę przekraczającą wszelkie oczekiwania, co jest wyrazem ich ogromnej hojności i współczucia dla potrzebujących.

"Moim zdaniem ten dzień można określić jednym słowem - JEDNOŚĆ. Jedność wśród młodzieży, wśród dorosłych, wśród ludzi wielkiego serca, którzy łączą się tego dnia z uśmiechami na ustach i z gorącym sercem, by po prostu nieść pomoc" – mówi Marcin Prusik z Giżyckiego Centrum Kultury, wskazując na niezwykłą atmosferę, jaka towarzyszyła wydarzeniu.

Choć zakończył się już finał, to nadal istnieje możliwość dołożenia swojej cegiełki do tej szczytnej inicjatywy. Aukcje internetowe, które odbywają się na portalu Allegro, nadal trwają i czekają na oferty mieszkańców Giżycka. To doskonała okazja, by nie tylko zdobyć unikatowe przedmioty, ale przede wszystkim wsparcie tych, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej.

W akcji WOŚP chodzi przecież nie tylko o pieniądze, ale także o wyrażenie wspólnoty i solidarności wobec osób potrzebujących – wartości, które są nie do przecenienia i które Giżycko udowodniło, że ma w sobie na wyciągnięcie ręki.


Według informacji z: UM Giżycko