Każdy, kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg. Tylko wczoraj giżyccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

Nie od dziś wiadomo, że nietrzeźwi kierujący stwarzają poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach. Niestety ciągle zdarzają się tacy, którzy zupełnie bagatelizują sprawę, a alkohol nie stanowi żadnej przeszkody w kierowaniu pojazdem. Przykładów takiego zachowania jest wiele. Tylko wczoraj giżyccy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Pierwszy z kierowców dachował nissanem. Z ustaleń policjantów wynika, ze kierowca prawdopodobnie uderzył w konar drzewa, co było przyczyną dachowania pojazdu. W trakcie czynności funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Drugi z kierowców do kontroli drogowej został zatrzymany na terenie miasta Giżycka. Za kierownicą siedział 59 – latek, który posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał również ponad 2 promile alkoholu. Teraz mężczyźni wytłumaczą się przed sądem.

Reagujmy, zanim będzie za późno! Każde zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy może uratować czyjeś życie, zdrowie, czy marzenia. Nie bądźmy obojętni. Jeśli widzimy, że ktoś kto wcześniej wypił alkohol zamierza kierować samochodem, zataczając się wsiada za kierownicę auta – REAGUJMY! Jeśli trzeba odbierzmy kluczyki od auta. Wezwijmy Policję!