5 rzeczy, dzięki którym odnowisz swój salon

Szukasz pomysłów na unowocześnienie swojego salonu? Istnieje co najmniej kilka sposobów, dzięki którym możesz go przyozdobić bez konieczności robienia remontu! Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy 5 z nich - wybierz choć jedną, a Twój pokój dzienny z pewnością się odmieni.

Zmień wygląd ścian z pomocą farb

Jednym z lepszych pomysłów na odnowienie pomieszczenie jest jego przemalowanie na inny odcień. W salonie można to zrobić, sięgając po świetnie kryjące farby akrylowe lub emulsje lateksowe, które ze względu na swój skład można zmywać, gdy się zabrudzą. Koniec ze śladami palców przy kontakcie, czy innych zabrudzeniach - jeśli wybierzemy farbę o właściwościach plamoodpornych, nie tylko odświeżymy pomieszczenie, ale zyskamy też dodatkową funkcjonalność.

Do uatrakcyjnienia ścian można też użyć farb dekoracyjnych, dzięki którym w pomieszczeniu zajdą wyraźne zmiany. Wśród najciekawszych z nich można znaleźć te strukturalne, ale także zawierające brokat, czy umożliwiające stworzenie efektu szkolnej  tablicy.

Wymień podłogę na panele

Jeśli mamy tendencję do intensywnego eksploatowania swoich posadzek, to normalne, że z czasem zaczną nosić ślady użytkowania. Po latach użytkowania parkiet będzie się wycierał i tracił swój blask, a dywany wygniotą się i stracą sprężystość, dlatego, aby zauważyć wyraźną zmianę w salonie, dobrze jest ją wymienić. Idealnie nadają się do tego panele podłogowe, które są świetnym wyborem z kilku powodów: po pierwsze szybko się je montuje, nawet nie mając doświadczenia w remontach, po wtóre - jest tyle rozmaitych odmian i odcieni, że każdy znajdzie co dla siebie.

Grunt, aby wybrane panele charakteryzowały się odpornością na ścieranie i były trwałe. Market budowlany Bricomarché w Giżycku zebrał w swojej ofercie wiele wspaniałych kolekcji zarówno laminowanych, jak i winylowych, które pomogą poprawić wygląd każdego salonu. 

Powieś w oknach nowe zasłony i firany

Świetnym pomysłem na zmianę klimatu w pokoju dziennym jest też wykorzystanie różnych tkanin, które można znaleźć wśród wielu najróżniejszych wzorów. Jeśli chcemy optycznie powiększyć salon, postawmy na jasne i delikatnie błyszczące, z kolei gdy zależy nam na stworzeniu perspektywy, lepszym wyborem będą ciemne lub wzorzyste. W giżyckim markecie budowlanym Bricomarché można znaleźć wspaniałe kotary, które dodadzą wnętrzu elegancji, ale też oryginalne zasłony w różne printy, które ożywią każdą aranżację.

Zadbaj o oświetlenie

Nie mniejszy wpływ na nasze wnętrze ma wykorzystane przez nas oświetlenie. Jeśli do tej pory korzystaliśmy jedynie z sufitowej lampy, możemy rozważyć uzupełnienie jej o modele stojące, czy montowane do ścian kinkiety, które będą stanowić alternatywę dla światła głównego.

Doskonałym pomysłem są także punktowe oprawy, które można wbudować w sufit, co wygląda niezwykle nowocześnie. Świetną sprawą są też  taśmy LED, które można wykorzystać do oświetlenia wnęk i półek, dzięki czemu pięknie je wyeksponują. 

Postaw na dodatki

W markecie budowlanym Bricomarché w Giżycku można też znaleźć liczne dodatki, takie jak doniczki, osłonki, czy wazony, które świetnie sprawdzą się w przypadku salonów. Idealnym pomysłem na dekoracje są także ramki na zdjęcia, czy świece, które w nienachalny sposób ozdobią szafkę telewizyjną, czy parapet.