Promiennikowe systemy grzewcze: Lepsze zdrowie i oszczędność

Korzyści płynące z ogrzewania promiennikami ciepła są liczne: Z punktu widzenia zdrowia jest to naturalny sposób na utrzymanie ciepła bez narażania się na działanie szkodliwych substancji chemicznych. Ma ono również wiele korzyści dla Twojego portfela. Według przedstawicieli branży ogrzewania podczerwienią, ciepło podczerwone zastępuje około jednej czwartej kosztów ogrzewania. To prawda, ten mało znany system grzewczy może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze! Jednak nie wszystkie promienniki podczerwieni są sobie równe. W tym artykule omówimy najważniejsze korzyści płynące z ogrzewania podczerwienią, a także najlepsze promienniki podczerwieni dostępne na rynku.

Zdrowie, ekonomia i komfort

Fale podczerwone ogrzewają powietrze, które następnie ogrzewa Twoje ciało - bez konieczności bezpośredniego kontaktu! Oznacza to, że nie masz kontaktu ze szkodliwymi substancjami chemicznymi, takimi jak CO2. Co więcej, ciepło podczerwone jest łagodniejsze dla skóry i mniej podatne na podrażnienia.

Oszczędność i komfort to również najważniejsze zalety ogrzewania podczerwienią. Zacznijmy od ekonomii. W dzisiejszej gospodarce liczy się każdy grosz. Dlatego należy zrobić wszystko, co możliwe, aby zaoszczędzić pieniądze na domowym systemie ogrzewania.

Ogrzewanie podczerwienią to bezpieczny, ekologiczny sposób na ogrzanie się bez narażania się na szkodliwe substancje chemiczne lub marnowania energii poprzez zbyt wysokie ogrzewanie. Dzięki temu system grzewczy staje się bardziej wydajny, ponieważ zużywa mniej energii elektrycznej. Promienniki podczerwieni są również bardzo komfortowe i bezpieczne co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie lub choroby układu oddechowego, takie jak astma.

Promienniki ciepła gwarantują stałe ciepło

Ogrzewanie podczerwienią ogrzewa przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu, a nie powietrze. Jedną z najważniejszych zalet jakie dają promienniki ciepła jest to, że zapewniają one stałe ciepło.

W przeciwieństwie do elektrycznych grzejników płytowych, grzejnik na podczerwień można ustawić tak, aby zapewnić wystarczającą ilość ciepła dla konkretnego pomieszczenia, np. sypialni lub pokoju dziennego. Jego działanie polega na wysyłaniu fal podczerwonych pod każdym kątem od środka grzejnika, ogrzewając przedmioty, a nie powietrze. Fale te są odbijane z powrotem i pochłaniane przez przedmioty, których dotykają, dzięki czemu natychmiast stają się cieplejsze!

Wzmacnia komfort Twojego domu oraz jest łatwy i szybki w instalacji

Ogrzewanie podczerwienią może również wzmocnić poczucie komfortu. Ciepło jest emitowane w linii prostej, co oznacza, że nie musi przechodzić przez ściany lub drzwi, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych grzejników. Pozwala to zaoszczędzić więcej energii niż w przypadku tradycyjnych systemów.

Ponadto, ogrzewanie podczerwienią nie powoduje przeciągów, ponieważ nie posiada żadnych wentylatorów ani otworów wentylacyjnych, które mogłyby powodować przepływ powietrza. Wytwarza również dużo jonów ujemnych, które są korzystne dla zdrowia i mogą zwalczać alergie i astmę. Kolejną zaletą ogrzewania promiennikowego jest łatwość jego instalacji. Nie jest on tak skomplikowany jak w przypadku innych systemów grzewczych.