Pitahaya – czym jest słynny "smoczy owoc"?

Pitahaya, czy też używając polskiego zapisu to dość popularny owoc, który ma naprawdę charakterystyczny wygląd. Jest to owoc kaktusów róznych gatunków i dziś produkowany jest w wielu krajach. Posiada on wiele nadanych mu przez ludzi nazw. Jakie on ma właściwości i do czego można go wykorzystać?

Pitaja – co to za owoc?

Pitaja jest owocem kaktusów w większości pochodzących z rodziny Hylocerus bądź Stenocereus. Najbardziej popularny "smoczy owoc" ma kolor czerwony i biały miąższ i jest owocem kaktusa hylocereus undatus. Jeśli chodzi o kształt jaki ma pitahaya owoc jest sporej wielkosci i jest podłużny. Bardzo często pitaja jest nazywana "królową nocy", "księżycowym kamieniem" lub właśnie "smoczym owocem". Najbardziej popularne owoce, które mają słodki smak to pitaja czerwona, która właśnie reprezentuję ostatnią z tych nazw, pitaja z Kostaryki, która również ma czerwoną skórkę, a także pitaja żółta. Pitaja ma naprawdę ciekawy, słodki smak i bardzo duże walory estetyczne. Ponadto jest bogata w wspomagający trawienie błonnik.

Skoro jesteśmy już przy egzotyce dobrym napojem do uzupełnienia pitaji może być bubble tea, czyli herbata bąbelkowa.Pochodzi ona z Tajwanu i powstała latach 80. XX wieku. Zdobywa ona coraz większą popularność na całym świecie i rozpoznać ją można po specjalnych kulkach, czyli tapioce. Więcej o tym czym jest bubble tea dowiedzieć się można na stronie https://blueberryroasters.pl/pl/blog/kolorowa-herbata-czyli-slow-kilka-o-bubble-tea-1624896697.html. Chcąc poznać inne ciekawe produkty i nie tylko można również zajrzeć na portal http://fit4u.com.pl/.