Róża Mister Lincoln – znana odmiana

Róże podobnie jak wiele innych roślin ozdobnych mają całe mnóstwo różnych odmian, które powstały w wyniku hodowania ich i krzyżowania podczas tej hodowli różnych gatunków, a nawet odmian. W ten sposób powstały tysiące różnych róż, które różnią się żywotnością, wielkością, kolorem i wieloma innymi czynnikami. Bardzo znana odmiana to Mister Lincoln.

Róża wielokwiatowa Mister Lincoln – historia

Róża Mister Lincoln powstała w roku 1964 w Stanach Zjednoczonych i zsotała wyhodowana prez firmę Swim-Conard Pyle. Jest to niesamowicie żywotna oraz piękna odmiana. Potrafi wytrzymać przez bardzo długi okres, a ponadto dobrze chroni się przed mrozem oraz chorobami. Róża Mister Lincoln zwraca na siebie uwagę przede wszystkim przez swoje duże kwiaty o kolorze aksamitnej czerwieni. Odmianę Mister Lincoln bardzo często wykorzystuje się w ogrodach, których tematem przewodnim są róże, gdyż jest silna, wytrzymała i niezwykle piękna. Takową różę zakupić można na przykład na stronie https://domisad.pl/product/roza-wielkokwiatowa-mister-lincoln.

Sadzenie róży Mister Lincoln powinno odbyć się pomiędzy czerwcem, a październikiem. Ważne jest, by pamiętać, że róża ta potrzebuje sporo, bo nawet do 100 centymetrów przestrzeni, a także 20 centymetrów głębokości by wytworzyć mocne i wystarczająco duże korzenie. Najlepiej do tej róży nadadzą się gleby wilgotne, bądź próchnicze. Więcej o ciekawych roślinach do ogrodów, ale i nie tylko dowiedzieć się można na takich stronach jak na przykład asbiznesu.pl bądź muszlafest.pl.