Poznaj najbardziej nietypowe kawiarnie w Krakowie

Zwiedzanie Krakowa to bardzo czasochłonna czynność, jednak trudno oprzeć się pięknej architekturze. Do miasta przyjeżdżają rodziny z dziećmi, zakochane pary, młodzi ludzie rozpoczynający studia. W dawnej stolicy Polski po prostu nie można się nudzić. W przerwie między kolejnymi wycieczkami warto wybrać najlepszą restaurację, zjeść posiłek. Następnie przydałaby się pyszna kawa w połączeniu z czymś słodkim. Gdzie zapewnia się najlepsze warunki w tym zakresie?

Najlepsze krakowskie kawiarnie

Wybór kilku propozycji spośród tylu lokali nie jest prostym zadaniem, ale jak najbardziej możliwym do wykonania. Na stronie https://krakoff.pl można znaleźć ciekawe wzmianki o Krakowie, do tych wszystkich zestawień musi dołączyć przegląd krakowskich kawiarni. Dobry lokal to taki, w którym wyczuwalny jest wyjątkowy klimat i serdeczność na każdym kroku. Takie kawiarnie skutecznie przyciągają zarówno turystów, jak i mieszkańców Krakowa. Jedną z najbardziej wyróżniających się kawiarni jest Cafe Szafe, która ma zdecydowanie duszę artystyczną, zlokalizowana jest u zbiegu ulic Felicjanek i Małej. Uwagę gości zwraca w lokalu niczym niezmącona cisza i spokój, na plus jest również piękny i oryginalny wystrój. Każdy, kto odwiedza tę kawiarnię może zająć miejsce zarówno w klasycznym krzesełku, jak i…szafie. Jest to element niewątpliwie rzadko spotykany, każdy kawosz z pewnością docenił lub doceni pomysłowość właścicieli. Drugim miejscem, które warto odwiedzić w Krakowie jest Cafe Camelot, gdzie odbywają się występy kabaretowe i koncerty jazzowe. O wyjątkowści tego miejsca świadczy między innymi to, że w lokalu znajduje się wiele obrazów, rzeźb i innych pięknych pamiątek.

Najlepsze krakowskie kawiarnie

Którą kawiarnię w Krakowie wybrać?

Na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie funkcjonuje Cafe Obieżyświat – kawiarnia jest zachowana w stylu podróżniczym, dlatego wyróżnia się na tle innych lokali. Poza przepyszną, aromatyczną kawą, każdy klient może skosztować potraw z różnych stron świata. Serwowane są tam dania afrykańskie, azjatyckie, australijskie oraz amerykańskie. Wesoła Cafe może być kolejnym przystankiem na kawiarnianej mapie Krakowa. Wśród największych zalet wyróżnia się miłą, kulturalną obsługę, energiczność personelu oraz eksponowanie niepowtarzalnych elementów wystroju. Serwowana kawa jest aromatyczna i przede wszystkim świeżo parzona na miejscu, dostępne jest również menu, w którym nie brakuje oferty typowo na śniadanie oraz lunch. Chcąc odwiedzić nowoczesną kawiarnię, w której poza kawą można spróbować dobrych przekąsek warto postawić na Tekturę. Lokal zwraca na siebie uwagę nowoczesnym wystrojem i bardzo miłą obsługą. Wszyscy czytelnicy portalu https://krakoff.pl powinni poznać najciekawsze, najbardziej wyróżniające się kawiarnie. W końcu między jedną, a drugą wycieczką po mieście wręcz wskazany jest długi, relaksujący odpoczynek. Najlepiej w towarzystwie bliskich osób i przepysznej kawy. Wzrasta prawdopodobieństwo, że po jej wypiciu poziom energii znacznie się podniesie. Poznawanie miasta stanie się o wiele bardziej efektywne.