Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Czy warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Osoby, które zamierzają zaciągać kredyt, w szczególności hipoteczny, mają mnóstwo wątpliwości. Zastanawiają się, który bank w tym celu wybrać, jakich dokumentów będą potrzebować i oczywiście, jak przygotować się do rozmowy w sprawie finansowania. Wiele z nich obawia się, że nie podobała negocjacjom albo otrzyma niekorzystne dla siebie warunki. Jak więc temu zaradzić? Gdzie udać się po pomoc, by cały proces kredytowy poszedł sprawnie, szybko i był pozytywny w skutkach dla kredytobiorcy? Otóż warto zdecydować się na współpracę z doradcą kredytowym.

Kto to doradca kredytowy?

Śmiało można rzec, że to ekspert, którego specjalnością jest analiza sytuacji finansowej klienta indywidualnego bądź firmy, a następnie pomoc w odnalezieniu najkorzystniejszej oferty kredytowej. Główne zadanie biur doradztwa kredytowego to dogłębne zweryfikowanie potrzeb i możliwości konsumenta oraz wsparcie przy kompletowaniu wymaganych dokumentów. Dzięki fachowej wiedzy, jaką posiada doradca, dużo łatwiej dopasować mu propozycje do kredytobiorcy i wynegocjować korzystne warunki, dzięki czemu sfinalizowana umowa przynosi pozytywne dla klienta efekty. Jakie? Klient dostaję ofertę kredytu łatwego do spłaty, z dopasowanymi ratami i okresem kredytowania oraz przystępnymi kosztami dodatkowymi.

Warto zaznaczyć, że doradca kredytowy jest w stanie pomóc konsumentom w trudnej sytuacji i wynegocjować otrzymanie kredytu nawet dla osób z negatywną historią kredytową.

TomaszWostal.pl - sprawdź dodatkowe informacje o kredytach i nie tylko - dowiedz się więcej.

Doradztwo kredytowe i jego zalety

Jakie korzyści przynosi współpraca z doradcą kredytowym?

  1. Szczegółowe omówienie propozycji kredytowych. Ekspert finansowy przekazuje nie tylko podstawowe informacje o kosztach kredytu, jak prowizja czy marża. Wyjaśnia także oraz porównuje ubezpieczenie na życie, od nieruchomości, od utraty dochodu, ubezpieczenie niskiego wkładu czy koszty prowadzenia rachunku bankowego. Wszystko to określa się kosztami pośrednimi.
  2. Oszczędność czasu. Potencjalny kredytobiorca nie musi osobiście szukać najlepiej dopasowanej dla siebie oferty. Oszczędza czas na odwiedzaniu banków czy rozmowach z ich konsultantami. Udając się do doradcy kredytowego klient otrzyma w jednym miejscu informacje na temat swojej zdolności kredytowej w ponad 20 bankach oraz dowie się na jakie sumy kredytowania może liczyć w danym banku.
  3. Zaoszczędzone nerwy i stres podczas procedury kredytowej. Klient nie musi się niczym stresować ani denerwować, ponieważ doradca kredytowy pomoże mu uzupełnić i skompletować niezbędne dokumenty oraz na bieżąco będzie przekazywał dane na jakim etapie znajduje się proces finansowania.

Czy warto skorzystać z pomocy doradztwa kredytowego?

Jak najbardziej tak! Szczególnie, jeśli chodzi o zaciągnięcie kredytu na kupno mieszkania/domu, jakiejkolwiek nieruchomości bądź pojawił się problem z samodzielnym uzbieraniem całej kwoty na ten cel. Korzystanie z usług doradztwa kredytowego jest bezpłatne, klient nie ponosi żadnych ukrytych kosztów. Jak to możliwe? Otóż bank wprowadzając dany produkt na rynek od razu podaje kwotę dotyczącą obsługi i przygotowania wniosku kredytowego. Z kolei wynagrodzenie otrzymuje albo pracownik banku albo doradca kredytowy. Bardziej opłacalnym jest skorzystanie oczywiście z pomocy doradztwa kredytowego. Udając się do instytucji bankowej otrzyma się tylko jedną propozycję, tego konkretnego banku. Idąc do doradcy można liczyć na oferty co najmniej 20 banków. Co więcej - mogą się one różnić między sobą o kilkadziesiąt tysięcy, biorąc pod uwagę wszystkie koszty kredytu.

Podsumowując, współpraca z doradcą kredytowym się opłaca. Klient otrzymuje nie tylko wsparcie merytorycznie, ale i najkorzystniejszą ofertę kredytową, na dogodnych dla niego warunkach.