Poznaj 6 powodów, dla których rolety antywłamaniowe znane są na całym świecie.

Nie ulega wątpliwości, że rolety i żaluzje posiadają szereg zalet przydatnych niemalże każdemu budynkowi użytkowemu, czy też mieszkalnemu. Najpopularniejszymi spośród odmian zasłon zewnętrznych są zdecydowanierolety antywłamaniowe, które od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród sympatyków różnorakiego rodzaju systemów zabezpieczeń. Nic dziwnego, bowiem te, prócz charakterystycznych dla swojej "rodziny" atrybutów wyposażone są również w zaawansowane technologicznie systemymające na celu zapobieć wdarciu się do środka osobom niepowołanym. Co jednak z pozostałymi zaletami? Okazuje się, że one również nie dają roletom zewnetrznym powodów do kompleksów. Zanim jednak przyjrzymy się im bliżej, poszukamy odpowiedzi na nieco bardziej fundamentalne pytanie.Czym w ogóle są okienne rolety zewnętrzne?Rolety to znany na całym świecie (a na pewno większej jego części) system zasłonowy. Spełnia on szereg istotnych ról zarówno w ciągu dnia jak i nocy. Wyróżniamy cztery główne rodzaje rolet, spośród których jedne znajdą zastosowanie jedynie w nowych budownictwach, natomiast drugie zamontować będziemy mogli podczas remontu stojącego już budynku.

 1. naokienne – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie lub podczas remontu stolarki okiennej
 2. natynkowe – montaż możliwy zarówno w nowym jak i starym budownictwie
 3. podtynkowe – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie
 4. RKS – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie

Sama budowa rolet nie należy do najbardziej skomplikowanych konstrukcji. Na jej elementy składniowe składają się bowiem:

 1. skrzynka, z której wysuwa się pancerz rolety
 2. prowadnice, po których porusza się pancerz rolety
 3. pancerz rolety (połączone ze sobą listewki zakończone grubszą listwą dolną)
 4. napęd elektryczny lub manualny

Nie ulega żadnej wątpliwości fakt, że rolety o napędzie elektrycznym mają do zaoferowania o wiele więcej, aniżeli te obsługiwane manualnie. Zewnętrzne rolety okienne wyposażone w ten napęd są bowiem o wiele prostsze w obsłudze i montażu.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety i żaluzje zewnętrzne?

Istnieje szereg zalet żaluzji zewnętrznych,spośród których najbardziej rozpowszechnioną jest funkcja antywłamaniowa. Tu należy wspomnieć o tym, iż nie każda roleta posiada właściwości ochronne. By aspirować do tego zacnego grona, zasłona zewnętrzna powinna spełniać kilka warunków: posiadać blokady uniemożliwiające otworzenie jej od zewnątrz, być wzbogacona o specjalne żywice wpuszczane do pancerza, wzmocnione prowadnice i czujniki ruchu podłączane do systemu alarmowego w budynku. Jakie jeszcze zalety posiadają rolety antywłamaniowe? Ceny rolet zewnętrznych po zapoznaniu się z nimi, wydawać mogą się śmiesznie niskie:

 1. Ochrona przed upałem w porze letniej
 2. Ochrona przed mrozem w porze zimowej
 3. Ochrona przed hałasem
 4. Ochrona prywatności
 5. Podniesienie standardu wizualnego budynku (ta cecha to szczególny atrybut zasłon typu shutters)

Patrząc na ceny rolet antywłamaniowych, łatwo można dojść do wniosku, że zdecydowanie warto o nich pomyśleć. Są dobrą inwestycją zarówno w nowych jak i starych budynkach, a ich właściwości są przydatne na przestrzeni całego roku.