Ilustracja do tekstu

Taki tytuł nosi konferencja gospodarcza, na którą zapraszamy w środę 2 października do Villi Pallas w Olsztynie przy ul. Żołnierskiej 4. Początek o godz. 12.00.

Podczas konferencji prof. dr hab. Rafał Warżała zaprezentuje informacje o aktualnej i prognozowanej koniunkturze gospodarczej województwa i jej wpływie na przedsiębiorstwa z Warmii i Mazur.

O założeniach perspektywy finansowej na lata UE 2021-2027 w kontekście wsparcia dla przedsiębiorstw oraz zasadach identyfikacji kolejnych inteligentnych specjalizacji województwa będą mówić przedstawiciele Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego.

Przedstawiciele trzech przedsiębiorstw z regionu przedstawią swoje sukcesy w realizacji innowacyjnych projektów oraz powiedzą, jakie wyzwania czekają firmy w przyszłości. Będą to: Tymbark MWS Sp. z o.o. Spółka komandytowo-akcyjna z Olsztynka, reprezentowana przez wiceprezesa zarządu Krzysztofa Pieczarę, LUPUS FABRYKA MEBLI Sp. z o.o. w Elblągu, reprezentowana przez dyrektora finansowego Piotra Nosarzewskiego oraz OPEGIEKA Sp. z o.o. w Elblągu reprezentowana przez prezesa zarządu Floriana Romanowskiego.

Spotkanie zakończy sesja panelowa „Przyszłość gospodarki vs. rozwój przedsiębiorstw z Warmii i Mazur”.

Celem konferencji jest wymiana wiedzy i poglądów na temat wpływu przyszłości gospodarczej na rozwój przedsiębiorstw z Warmii i Mazur, ale też debata na temat inteligentnych specjalizacji, wyzwań przed nimi stojących, a także na temat tego, czy na Warmii i Mazurach nie pojawiła się możliwość identyfikacji kolejnych inteligentnych specjalizacji województwa.

Program konferencji