UMWMM Giżycko: Poznaliśmy mazurskich liderów biznesu
Za nami trzecia konferencja Mazury to Biznes”, która odbyła się w Mrągowie (poprzednie edycje miały miejsce w Piszu i Giżycku). Była to ostatnia z cyklu konferencja, podsumowująca dotychczasową realizację projektu promocji gospodarczej 7 Cudów Mazur”.
Konferencja zorganizowana została pod hasłem Znosimy bariery dla przedsiębiorczości na Mazurach, w Polsce i w Europie”.
W wydarzeniu inwestycyjno-gospodarczym wzięli udział przedstawiciele biznesu, samorządowcy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, przedstawiciele zarządu województwa, a także instytucje otoczenia biznesu, organizacje pozarządowe, jednostki naukowe i przedstawiciele mediów.
Podczas konferencji omawiane były pomysły na znoszenie barier dla biznesu oraz plany rozwoju Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Konferencja była doskonałą okazją do wymiany poglądów, omówienia dobrych praktyk, pomysłów oraz nawiązania współpracy pomiędzy biznesem a administracją.
Znoszenie barier administracyjnych, rewolucje podatkowe, działalność deweloperska i inwestycyjna, dobre praktyki z zakresu współpracy biznesu i nauki, elektromobilność, społeczna odpowiedzialność organizacji czy promocja w nowych mediach, to tylko niektóre z tematów poruszanych na konferencji. Uczestnicy oprócz udziału w panelach mogli odwiedzić stoiska promocyjne firm z regionu oraz nawiązać cenne kontakty podczas spotkań B2B.
Podczas uroczystej gali podsumowującej projekt, nastąpiło wręczenie statuetek Lidera Biznesu. Były to wyróżnienia dla firm z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, które nie tylko odniosły sukces, lecz w swojej działalności kierują się zasadami uczciwości i rzetelności biznesowej.
Konferencja odbyła się w ramach projektu 7 Cudów Mazur promocja gospodarcza obszaru Wielkich Jezior Mazurskich”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 Konkurs realizowany jest w ramach cyklu wydarzeń Konferencji GospodarczoInwestycyjnych pod nazwą Mazury to Biznes” w ramach projektu 7 Cudów Mazur -promocja gospodarcza obszaru Wielkich Jezior Mazurskich” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Działanie 1.4 Nowe modele biznesowe i ekspansja, Poddziałania 1.4.1 Promocja gospodarcza regionu.
LIDERZY BIZNESU:
W kategorii Drewno i meblarstwo:
1. Zakład Usług Stolarskich Stomasz” z Mrągowa
2. Tartak Stolarnia DOMY Z LITYCH BALI” z Rynu
3. Loft Wood z Giżycka
4. Marek Krajewski Zakład Usługowo-Produkcyjny Marex” z Giżycka (Wilkasy)
5. PolDąb z Rucianego Nidy
W kategorii Ekonomia wody:
1. Szkoła Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych BOCIANIE GNIAZDO” z Rynu
2. Hotel Tajty z Giżycka (Wilkasy)
3. Szkoła Żeglarstwa SZEKLA Firma Essentiel Sp. z o.o. z Giżycka (Wilkasy)
4. Hotel Robert’s Port **** z Mikołajek
5. Hotel ROŚ z Pisza
W kategorii Zdrowa żywność:
1. Margot Eulalia Paszkiewicz z Giżycka (Wilkasy)
2. Cafe Bar Baszta z Pisza
3. Piekarnia Mroczkowski z Orzysza
4. Firma Rodzinna Mark z Giżycka
5. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Giżycku
Ostatnie Artykuły

- numer „Moje Giżycko” jest już dostępny w wielu punktach miasta

W Giżycku biało-czerwone dni zaczną się w lesie miejskim

Telefon od rzekomego banku kosztował mieszkankę powiatu giżyckiego ponad 36 tysięcy

Rodzinny bieg w lesie pod Giżyckiem. Start łączy sport i majowe święto

W Giżycku ostrzegali przed hejtem i środkami zastępczymi

Majówka w Giżycku - las, jezioro i żeglarski start sezonu

814 kontroli i jeden kierowca po alkoholu - poranny wynik akcji w Bystrym

Twierdza Boyen zadrżała od huku. Widowisko przyciągnęło tłumy

Weekend na drogach powiatu - 18 kierowców wpadło na prędkości

Na przejazdach w Giżycku kierowcy zlekceważyli STOP, mandaty posypały się szybko

Spytkowska OSP świętuje 80 lat. Druhowie dostali nowy wóz

W Giżycku rusza dyskusja o pomocy bliżej domu na lata 2026–2029

Giżyccy czwartoklasiści zajrzeli za kulisy komendy policji

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?
Przydatne dane teleadresowe
- Puszcza Borecka - Dziki klejnot Mazur
- Tajemnicze głębie, co kryje drugie co do wielkości jezioro Mamry w Polsce?
- Żeglowanie w Giżycku - Kompleksowe udogodnienia dla Żeglarzy
- Szlaki turystyczne w Giżycku: przewodnik po ukrytych zakątkach
- Tajemnice Kanału Łuczańskiego odkryte na nowo
- Regaty w Giżycku. Rywalizacja i rozrywka na Mazurskich wodach
