XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym odbyły się w akwenie Jeziora Kierskiego. I miejsce w kategorii kobiet wywalczyła post. Wiktoria Łukasik reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Giżycku

W zmaganiach pływackich na dystans 3000 metrów uczestniczyło kilkudziesięciu funkcjonariuszy, emerytów policyjnych i pracowników Policji. Zawody odbyły się na „Plaży Parkowej” w Poznaniu-Kiekrzu.

Zawody w bieżącym roku były trudniejsze z uwagi na wietrzną pogodę i temperatury nieprzekraczającej 20ºC przez co zawodnicy odczuwali pewien dyskomfort. Nie mniej jednak wszyscy poradzili sobie z przeciwnościami i walczyli o najlepsze miejsca.

Pierwsze miejsce w kategorii kobiet zajęła post. Wiktoria Łukasik reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Giżycku, a odbywająca szkolenie zawodowe podstawowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Wiktoria uzyskała czas: 00:45:21,17 za co została uhonorowana pucharem Komendanta Głównego Policji – Szef Polskiej Policji corocznie obejmuje mistrzostwa honorowym patronatem.

Gratulujemy naszej zawodniczce i życzymy dalszych sukcesów.

• XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym „Wpław przez Kiekrz”