Rywalizacja młodych piłkarzy. Fot. Organizatorzy

Ponad 70 drużyn chłopców i dziewcząt wzięło udział w wojewódzkich finałach XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, które odbyły się w Iławie.

Jes to największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju.

W zmaganiach biorą udział drużyny, które reprezentują szkoły podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, kluby sportowe oraz podmioty prowadzące działalność sportowo-edukacyjną.

Rywalizacja dziewcząt i chłopców toczy się w trzech grupach wiekowych: U-8, U-10, U-12. Mistrzami województwa warmińsko-mazurskiego zostali chłopcy z Polonii Lidzbark Warmiński (kategoria do lat 8), ZSS-u Ełk (U-10) i SP 1 Pisz (U-12), a także dziewczynki ze Skrzatów Pisz (U-8), Diamond Pisz (U-10) i AS-u Stomil Olsztyn (U-12).

Zawodnicy i zawodniczki z dwóch starszych kategorii wiekowych awansowali do finału ogólnopolskiego, który potrwa od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie. Mistrzowie regionów powalczą tam o występ w wielkim finale na PGE Narodowym.

Więcej informacji o rywalizacji na stronie internetowej http://zpodworkanastadion.pl/