Konkurs na projekt pomnika przesiedleńców w Giżycku z nagrodą 12 tys. zł

Giżycko stawia na pamięć i sztukę rusza konkurs na projekt pomnika upamiętniającego przesiedlenia. To wyjątkowa okazja dla artystów, by stworzyć symbol historii i losów mieszkańców regionu.
- Giżycko zaprasza do udziału w konkursie na pomnik przesiedleńców
- Jak zgłosić swój projekt i jakie nagrody czekają na twórców z Giżycka
Giżycko zaprasza do udziału w konkursie na pomnik przesiedleńców
Stowarzyszenie Wolne Miasto Giżycko wraz z władzami miasta i powiatu oraz Giżyckim Centrum Kultury ogłaszają wyjątkowy konkurs rzeźbiarski. Celem jest wyłonienie projektu pomnika, który stanie na skwerze przy bocznym wejściu do dworca kolejowego w Giżycku. Monument ma przypominać o trudnych doświadczeniach przesiedleń grupowych i indywidualnych, które dotknęły mieszkańców tego regionu.
To niezwykle ważna inicjatywa, która pozwoli zachować pamięć o przymusowych i dobrowolnych migracjach, wpisując się w lokalną historię i tożsamość. Pomnik będzie nie tylko dziełem sztuki, ale także miejscem refleksji dla wszystkich odwiedzających.
Jak zgłosić swój projekt i jakie nagrody czekają na twórców z Giżycka
Artyści zainteresowani udziałem mają czas do 25 lipca 2025 roku do godziny 12:00, aby przesłać swoje prace do Giżyckiego Centrum Kultury mieszczącego się przy ulicy Konarskiego 8. Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody zwycięzca otrzyma 12 tysięcy złotych, a dodatkowo zostaną przyznane wyróżnienia dla innych wyróżniających się projektów.
To doskonała szansa dla twórców, którzy chcą zaangażować się w ważny społecznie projekt i jednocześnie zaprezentować swoje umiejętności szerokiemu gronu odbiorców. Zachęcamy wszystkich pasjonatów rzeźby do podjęcia wyzwania i udziału w konkursie.
Wg inf z: Powiat Giżycki
Ostatnie Artykuły

Ciągnik skręcał w lewo, Volvo wyprzedzało. Zderzenie na DK59 koło Giżycka

Procesje zablokują centrum Giżycka – policja szykuje się na utrudnienia

Wiatr 6 stopni Beauforta i nowi sternicy na pokładzie. Bezpłatne warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych

Festiwal LOTTO Kino Letnie wraca nad Niegocin. Tym razem widzowie wybiorą repertuar

Młodzi żeglarze z Giżycka płyną na Mistrzostwa Europy. Trener z kadry narodowej jedzie do Maroka

Dance ma sens 3. Disco polo, rock i lokalne brzmienia na jednej scenie

Giżycka biblioteka stawia na kranówkę. “Czysta Giżycka” zastępuje butelkowaną wodę

Nowy numer „Moje Giżycko” już dostępny. Gdzie go znaleźć?

Kamienie z Warmii i Mazur trafiły daleko. Akcja porwała tysiące osób

Giżycko szykuje się na upały i ulewy. Rusza plan adaptacji

NGO z Warmii i Mazur poznają nowe drogi do współpracy za granicą

Bezpłatna nauka biznesu online. PARP dorzuca też warsztaty o AI

W Giżycku rośnie Dom Seniora. Widać już windę i nową klatkę schodową

Lodołamacze znów wyróżnią tych, którzy łamią bariery
Przydatne dane teleadresowe
- Czarter jachtów w Giżycku praktyczny przewodnik dla turystów
- Kajaki na Mazurach - odkrywaj uroki krainy Wielkich Jezior
- Regaty w Giżycku. Rywalizacja i rozrywka na Mazurskich wodach
- Wzgórze św. Brunona w Giżycku. Punkt widokowy, miejsce wypoczynku i historia męczennika
- Odkryj możliwości zawodowe w Giżycku przewodnik dla poszukujących pracy
- Żeglarstwo bez barier. Bezpłatne warsztaty dla osób niepełnosprawnych w Giżycku
