Kamil Kuszmider zwycięża w wyścigu Łaciate Mazury MTB w Rynie
W minioną niedzielę mieszkańcy Rynu mieli okazję uczestniczyć w emocjonującej edycji wyścigów Łaciate Mazury MTB, która przyciągnęła zarówno zawodników, jak i fanów kolarstwa górskiego. Na malowniczych trasach Mazur rywalizowali kolarze w różnych kategoriach, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń.

Pasjonująca rywalizacja w kategorii PRO

W kategorii PRO odbyła się zacięta walka, w której Kamil Kuszmider z zespołu PEGO.cc iFON okazał się bezkonkurencyjny. Z czasem 2:50:11, zdobył pierwsze miejsce, pokazując swoje umiejętności na wymagającej trasie. Tuż za nim znalazł się Aleksander Piech, reprezentujący AP SPORT, który osiągnął wynik 2:58:46. Trzeci na mecie był Łukasz Gukiewicz z 3Gravity Bike Team, finiszując z czasem 2:59:35. Ta kategoria przyciągnęła szczególną uwagę, a każdy z zawodników pokazał, że kolarstwo górskie to nie tylko sport, ale także prawdziwa pasja.

Gravelowe zmagania i wyczyny w kategorii Expert

W rywalizacji gravelowej Bartłomiej Klus z MLEKPOL TEAM zdominował trasę, kończąc wyścig z czasem 3:22:27. Na podium obok niego stanęli Artur Guzewicz z Hotelu Krasicki – MTB Olsztyn Team oraz Tomasz Łukasiewicz, osiągając czasy odpowiednio 04:16:26 i 04:20:00. Również w kategorii Expert mężczyzn panowała intensywna rywalizacja, w której Krzysztof Kindrasz z Szprycha Giżycko zdobył pierwsze miejsce z czasem 1:56:22, a jego koledzy z drużyny, Wojciech Damięcki i Szymon Marchlewski, zamknęli stawkę na drugim i trzecim miejscu z czasami 2:00:55 i 2:02:26.

Kobiety na trasie: emocje w kategoriach Expert i Hobby

Wydarzenie zwróciło także uwagę na kobiece wyczyny. W kategorii Expert kobiet pierwsze miejsce zajęła Zofia Krysik z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, osiągając czas 2:16:39. Małgorzata Jakubowska z AUTO LAND zajęła drugą lokatę, finiszując z wynikiem 2:30:49, a podium uzupełniła Katarzyna Salik z MLEKPOL TEAM z czasem 2:38:27. W kategorii Hobby dominowały również kobiety; Agnieszka Czerska-Krysik wygrała, osiągając czas 1:14:35, a tuż za nią znalazły się Natalia Chrostek i Maja Kateszczenko, zdobywając odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Organizatorzy, Stowarzyszenie Luz Grupa, przy wsparciu Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Miasta i Gminy Ryn, zapewnili, że wydarzenie przebiegło sprawnie i w atmosferze sportowego ducha. Sponsorem tytularnym cyklu Mazury MTB jest marka Łaciate, a wsparcia udzielili również inni partnerzy.

Opierając się na: Powiat Giżycki