2 lipca rusza Kino Letnie w Giżycku
Wakacyjne wieczory w Giżycku będą pełne filmowych wrażeń dzięki festiwalowi BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Od 2 lipca mieszkańcy i turyści będą mogli cieszyć się plenerowymi projekcjami w Porcie Ekomarina, a to wszystko w otoczeniu pięknych mazurskich krajobrazów.

Filmowe wieczory pod chmurką w Giżycku

Od 2 lipca w Giżycku rozpoczyna się cykl plenerowych pokazów filmowych w ramach festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Projekcje będą odbywać się w Porcie Ekomarina w każdy wtorek i środę przez całe wakacje. To doskonała okazja, aby spędzić wieczory na świeżym powietrzu, oglądając filmy w wyjątkowej atmosferze kinowej pod chmurką. Organizatorzy zapewniają komfortowe leżaki i radiową transmisję dźwięku na częstotliwości 87,7 MHz, co umożliwi oglądanie filmów z jachtów.

Inauguracja festiwalu z twórcami filmu "Skołowani"

Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się we wtorek, 2 lipca, o godzinie 21:00 w Ekomarinie. Wydarzenie uświetnią swoją obecnością reżyser Jan Macierewicz oraz aktorzy Michał Czernecki i Jerzy Bończak, którzy promować będą swój film "Skołowani". To niepowtarzalna szansa dla mieszkańców i gości Giżycka, aby spotkać się z twórcami i porozmawiać o kulisach powstawania filmu.

Spotkanie z twórcami i seans specjalny

Następnego dnia, 3 lipca, o godzinie 17:00 w Kinie Nowa Fala odbędzie się specjalne spotkanie z twórcami filmu "Skołowani". To nie tylko okazja do rozmowy, ale również do zadawania pytań i zdobycia autografów. Wieczorem, o 21:30, w Ekomarinie odbędzie się pokaz filmu "Skołowani" w ramach cyklu Made in Poland. Warto zaznaczyć, że wstęp na oba wydarzenia jest wolny, choć liczba miejsc w Kinie Nowa Fala jest ograniczona.

Wakacyjny repertuar i dodatkowe atrakcje

Projekcje filmowe rozpoczną się tuż po zachodzie słońca, o 21:30 w lipcu i 21:00 w sierpniu. Harmonogram pokazów oraz szczegóły dotyczące repertuaru można znaleźć na stronie festiwalu. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych tytułów, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom kina. Warto śledzić również profil festiwalu na Facebooku i Instagramie @BNPParibasKinoLetnie, gdzie będą publikowane aktualności, relacje i ciekawostki.

Co w razie niepogody?

Organizatorzy zadbali również o komfort widzów w przypadku niepogody. Jeśli warunki atmosferyczne nie pozwolą na seanse na świeżym powietrzu, projekcje zostaną przeniesione do budynku Ekomariny. Dzięki temu festiwalowe pokazy odbędą się bez względu na aurę, a widzowie będą mogli cieszyć się filmami w komfortowych warunkach.

Na wydarzenia zapraszają BNP Paribas Bank Polska, TVN Warner Bros. Discovery, Outdoor Cinema oraz burmistrz Giżycka, Ewa Ostrowska. Festiwal to doskonała okazja, aby połączyć miłość do kina z letnim wypoczynkiem w malowniczej scenerii Mazur.


Opierając się na: UM Giżycko