Amax Mikołajki - Butikowy Hotel na Mazurach

Maraton Wydminy 2024: Tłumy biegaczy i emocje na trasie
W miniony weekend na terenie gmin Wydminy i Kruklanki odbyła się kolejna edycja Maratonu Wydminy. Wydarzenie przyciągnęło blisko pięćset uczestników z Polski i zagranicy, oferując różnorodne formy aktywności, od biegów po wyścigi wózków handbike.
  1. Blisko pięćset osób wzięło udział w maratonie.
  2. Jakub Ossowski z Elbląga ustanowił nowy rekord trasy.
  3. Wzruszający wyścig wózków handbike wygrał Witold Misztela.
  4. Julia Adasiewicz i Grzegorz Markiewicz triumfowali w maratonie na 42 km.

1 czerwca na Wyspie Wydminy odbyły się główne biegi na dystansach 42 i 21 km. W maratonie na 42 km wśród kobiet najszybsza była Julia Adasiewicz z Giżycka, a wśród mężczyzn triumfował Grzegorz Markiewicz z Czeremchy. Półmaraton wokół Jeziora Wydmińskiego zakończył się sukcesem Sandry Kopiczko z Giżycka oraz Marcina Getka z Ełku, który wcześniej trzykrotnie zajmował drugie miejsce.

Również w czwartkowy wieczór, ulicami Wydmin przebiegła "Mocna Piątka" - najszybszy atestowany bieg na dystansie 5 kilometrów w północno-wschodniej Polsce. Jakub Ossowski z Elbląga ustanowił nowy rekord trasy, osiągając czas 15:05. Wśród kobiet triumfowała Joanna Konopko z Suwałk, osiągając wynik 17:39, przed Sandrą Kopiczko, która ukończyła bieg z czasem 17:57.

Przed rozpoczęciem głównych biegów, uczestników i widzów wzruszył wyścig wózków handbike. W kategorii mężczyzn zwyciężył Witold Misztela z Warszawy, a wśród kobiet Katarzyna Zubowicz reprezentująca gospodarzy.

Wydarzenie miało również swoją część dedykowaną najmłodszym. Z okazji Dnia Dziecka zorganizowano marsz równych szans oraz biegi dziecięce na dystansach od 200 do 800 metrów, w których wzięło udział około 200 dzieci. Wydmińską szkołę reprezentowały mistrzynie województwa w piłce nożnej, które dodały dodatkowego kolorytu całemu wydarzeniu.

Organizatorzy nie kryli radości z udanej imprezy: „W ciągu tych dwóch dni usłyszeliśmy mnóstwo pochlebnych słów od uczestników, które w zdecydowanej większości dotyczyły fantastycznej postawy naszych wolontariuszy. Nie jesteśmy w stanie wyrazić jak bardzo jesteśmy im wdzięczni za pomoc, współtworzenie tego wydarzenia i zrozumienie jego ważności dla promocji całego regionu. Dziękujemy również Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku i Ochotniczej Straży Pożarnej w Wydminach za wzorowe zabezpieczenie naszych trudnych pod względem logistycznym tras.”

Maraton Wydminy to wydarzenie, które nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale także integruje lokalną społeczność i przyciąga gości z różnych zakątków, wzbogacając tym samym życie kulturalne regionu.


Na podst. Powiat Giżycko

Komunikaty firm