Amax Mikołajki - Butikowy Hotel na Mazurach

Mazurskie Spotkania z Wodą, Rybą i Tradycją już 29 czerwca na Plaży w Miłkach
W Miłkach na Mazurach, 29 czerwca 2024 roku, odbędą się Mazurskie Spotkania z Wodą, Rybą i Tradycją. To coroczna impreza, która przyciąga miłośników lokalnych tradycji, ryb i wody, oferując mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.
  1. Impreza odbędzie się 29 czerwca 2024 roku.
  2. W planie konkursy, zawody i degustacje lokalnych przysmaków.
  3. Specjalna atrakcja: Średniowieczna wioska rybacka.
  4. Organizatorzy: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie” i Gmina Miłki.

Wydarzenie, którego gospodarzem jest Gmina Miłki, rozpocznie się o godzinie 16:00 na plaży. Główne atrakcje dnia to konkursy literackie i muzyczne, takie jak: konkurs na wiersz „O przygodzie, rybce i wodzie” oraz na piosenkę „Wodna przeboje”. Uczestnicy będą mogli również spróbować swoich sił w zawodach wędkarskich, takich jak wędkarstwo rzutowe czy precyzyjny wędkarz.

Jedną z najbardziej oczekiwanych atrakcji będzie „Średniowieczna wioska rybacka”. To wyjątkowa diorama, która przeniesie odwiedzających w czasy dawnych połowów ryb. W wiosce znajdą się stare eksponaty, a także będzie można posmakować specjałów przygotowanych na ognisku. Dodatkowo, będą odbywać się pogadanki o dawnych metodach połowu oraz średniowieczne zabawy.

Podczas wydarzenia nie zabraknie lokalnych przysmaków. Koła Gospodyń Wiejskich przygotują stoiska z tradycyjnymi potrawami, które na pewno zadowolą smakoszy. Na zakończenie dnia przewidziana jest zabawa taneczna z DJ-em, która z pewnością dostarczy uczestnikom mnóstwo radości i pozytywnej energii.

Impreza jest finansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz z budżetu Gminy Miłki. Organizatorami są Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie” we współpracy z Gminą Miłki oraz Ośrodkiem Kultury w Miłkach.

To wyjątkowe wydarzenie to doskonała okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu, poznać lokalne tradycje i dobrze się bawić. Zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz turystów do licznego udziału!


Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Giżycku

Komunikaty firm