KPP Giżycko: Zawisł autem na poboczu. Okazało się, że był pijany
Na drogach naszego miasta nie brakuje emocji! W miniony weekend policja miała pełne ręce roboty, a liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców rośnie. Czy to przestroga dla nas wszystkich? Zobacz, co się wydarzyło!
  • Kierowca audi utknął na poboczu, będąc pod wpływem alkoholu.
  • Wśród zatrzymanych również kobieta kierująca z ponad 2,5 promila.
  • Na drogach naszego miasta zatrzymano nietrzeźwego rowerzystę.
  • Policja przeprowadziła liczne kontrole drogowe, wykazując liczne wykroczenia.

Drogowe patrole w naszym mieście nie miały chwili wytchnienia. W ciągu ostatniego weekendu funkcjonariusze musieli stawić czoła wielu wyzwaniom, co skutkowało zatrzymaniem nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego oraz ujawnieniem licznych wykroczeń.

O poranku w niedzielę, w trakcie jednej z kontroli na trasie Sulimy-Kożuchy Wielkie, policjanci natknęli się na nietypową sytuację. Samochód marki Audi utknął na poboczu, a jego kierowca, próbujący wydostać pojazd z rowu, był wyraźnie nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło obawy - mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Znajdował się w stanie, który nie tylko zabrania kierowania pojazdem, ale również stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu.

Nie był to jednak jedyny przypadek zatrzymania nietrzeźwego kierowcy tego dnia. 39-letnia kobieta, która według świadków nie radziła sobie z utrzymaniem pojazdu na drodze, również wpadła w ręce stróżów prawa. Test na zawartość alkoholu wykazał ponad 2,5 promila. Jazda w takim stanie to nie tylko naruszenie przepisów, ale także brak odpowiedzialności za życie innych. Kierująca straciła prawo jazdy, co jest jedną z konsekwencji takiego zachowania.

Kontrole na drogach wykazały również problem nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z nich, zatrzymany w Miłkach, miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, co stanowi wyraźny sygnał, że nietrzeźwość na rowerze jest równie poważnie traktowana, jak prowadzenie samochodu.

W ciągu weekendu policjanci przeprowadzili łącznie 55 kontroli drogowych, ujawniając 43 wykroczenia w ruchu drogowym. Większość z nich dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości, co również stanowi znaczące zagrożenie na drogach. Nie brakowało także kierowców bez uprawnień oraz pojazdów nieprzystosowanych do jazdy z powodu braku aktualnych badań technicznych czy niewłaściwego stanu technicznego.

Nasz weekend na drogach pokazuje, że nadal wiele osób lekceważy przepisy ruchu drogowego, stwarzając tym samym niebezpieczeństwo dla siebie i innych. Troska o bezpieczeństwo na drodze powinna być priorytetem każdego kierowcy. Policja przypomina o konsekwencjach nieodpowiedzialnej jazdy i zapowiada kolejne kontrole.


Na podst. KPP Giżycko