Policja Giżycko: Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Giżycku
Czy wiesz, że w Giżycku możesz otrzymać pomoc prawą dłoń sprawiedliwości? Odkryj, jak lokalna społeczność wspiera ofiary przestępstw!
  • Lokalny punkt wsparcia dla ofiar i świadków przestępstw w Giżycku
  • Bezpłatne porady prawne, psychologiczne i wsparcie materialne
  • Finansowanie z Funduszu Sprawiedliwości – dostępność pomocy niezależna od sytuacji materialnej
  • Nadzorujący organ – Ministerstwo Sprawiedliwości

Kiedy niesprawiedliwość dotyka naszych bliskich bądź nas samych, szukamy miejsca, gdzie można znaleźć zrozumienie i wsparcie. Giżycko może się pochwalić takim ośrodkiem, który staje w obronie tych, na których padł cień przestępstwa. Na ulicy Pionierskiej 14A znajduje się ostoja, gdzie każdy pokrzywdzony lub świadek przestępstwa może znaleźć pomocną dłoń.

Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Prawnej "Sapere Aude" jest niczym latarnia morska wśród sztormu problemów prawnych i życiowych. Oferuje szeroki zakres usług, od porad prawnych, przez wsparcie psychologiczne, aż po pomoc materialną. Co istotne, pomoc jest nieodpłatna, bez względu na zasobność portfela, co jest jak promień światła w ciemności dla tych, którzy już wiele stracili.

Warto podkreślić, że dostęp do tego bezpiecznego portu nie jest ograniczony żadnymi materialnymi progiem. To czysty altruizm finansowany przez Fundusz Sprawiedliwości, a zatwierdzony i nadzorowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Jest to przykład działania systemu, który ma na celu zapewnienie, że żadna osoba doświadczająca krzywdy nie zostanie pozostawiona sama sobie.

Punkt Pomocy to nie tylko biuro, to przede wszystkim ludzie – specjaliści, którzy są gotowi wysłuchać, doradzić i podać pomocną dłoń. Psychologowie, psychoterapeuci i prawnicy tworzą zespół, który jest gotowy odpowiedzieć na każde wezwanie o pomoc. Służą radą i czynem, dając mieszkańcom Giżycka i okolic to, czego tak często potrzeba w trudnych chwilach – nadzieję na lepsze jutro.


Artykuł zaczerpnięty z: Policja Giżycko