Zabiegi na rozstępy - co warto wiedzieć?

Zabiegi na rozstępy poprawiają nie tylko wygląd skóry, ale także samopoczucie. Nie tylko redukują rozstępy, ale także regenerują skórę czy rozjaśniają przebarwienia. Skuteczność zabiegu powoduje, że jest on coraz chętniej wybierany przez kobiety. Co warto o nim wiedzieć?

Zabiegi na rozstępy - co warto wiedzieć?

Rozstępy są problemem, z którym boryka się wiele kobiet. W wielu przypadkach codzienne nawilżanie może okazać się nieskuteczne. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zabieg laserowy na rozstępy. Mikrowiązki z lasera przenikają do skóry na głębokość ok. 1,5cm, uszkadzając naskórek i skórę właściwą. Naturalną reakcją skóry jest natychmiastowa regeneracja wraz z produkcją fibroblastów. Zabiegi kosmetyczne na rozstępy przebudowują skórę poprzez zastąpienie uszkodzonych fragmentów - nowymi.

Jaki zabieg na rozstępy wybrać?

Rodzaj

Działanie

Zabieg laserem frakcyjnym

 • redukcja rozstępów
 • wygładzenie skóry
 • ujędrnienie

Mezoterapia igłowa

 • rozjaśnienie cieni pod oczami
 • ujędrnienie
 • redukcja przebarwień

Sprawdź więcej https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/rozstepy/

Zabiegi kosmetyczne na rozstępy - zalety

Dbałość o zbilansowaną dietę, odpowiednie nawodnienie oraz codzienne nawilżenie znacznie poprawią kondycję skóry. Jednak nie usuną rozstępów. Zabiegi kosmetyczne na rozstępy są bezbolesne, a także dają trwałe efekty. Zajmuje on niewiele czasu max. 60 min. Nie wymaga rekonwalescencji. Po wykonaniu zabiegu na rozstępy niekonieczna jest specjalna pielęgnacja. Wystarcza odpowiednie nawilżenie.

<h2>Przeciwwskazania do wykonania zabiegu</h2>

Podobnie jak w przypadku pozostałych zabiegów kosmetycznych, również zabiegi na rozstępy nie są przeznaczone dla każdego. Wśród najczęstszych przeciwwskazań wymienia się:

 • aktywne infekcje,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • zakażenie bakteryjne, wirusowe,
 • tatuaże w miejscu wykonywania zabiegu,
 • niektóre choroby przewlekłe i przyjmowane leki.

Zabiegi na rozstępy warto poprzedzić bezpłatną konsultacją z kosmetologiem, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Zabieg laserowy na rozstępy nie tylko redukuje niedoskonałości, ale także poprawia kondycję skóry. Kolagen oraz elastyn wzmacniają i zagęszczają skórę. W konsekwencji rozstępy się zmniejszają” - mówi Amanda Zielińska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Zabiegi kosmetyczne na rozstępy - jak się przygotować?

Zabiegi na rozstępy u kosmetyczki nie wymagają żadnych wcześniejszych przygotowań. Bezpośrednio przed podjęciem działań, skóra powinna być oczyszczona i odtłuszczona. Nie należy stosować produktów nawilżających, np. balsamy i kremy.

Jak wygląda zabieg?

Zabiegi na rozstępy wykonywane przy pomocy lasera polegają na wnikaniu do skóry mikrowiązek, które delikatnie uszkadzają skórę, rozpoczynając tym samym proces regeneracji. Mezoterapia igłowa polega na wykonywaniu mikronakłuć w skórze, przez które przenikają substancję odżywiające skórę. Warto również zaznaczyć, że jest to zabieg bezbolesny, a w razie konieczności podaje się znieczulenie miejscowe. Pielęgnacja skóry po zabiegowej polega głównie na zadbaniu o odpowiednie nawilżenie i odżywianie. Należy unikać opalania, korzystania z basenu czy picia alkoholu.

Zabiegi na rozstępy powinny zostać kilkukrotnie wykonane aby uzyskać pożądane efekty. Ilość koniecznych zabiegów ustalana jest podczas bezpłatnej konsultacji. Kolagen oraz elastyn zapewniają długotrwałe wygładzenie skóry. Ponad to zabiegi na rozstępy rozjaśniają przebarwienia, odmładzają skórę, a w przypadku mezoterapii igłowej - redukują zmarszczki i eliminują cienie pod oczami.

Gdzie wykonać zabieg laserowy na rozstępy?

Długotrwały efekt jest wynikiem profesjonalnie wykonanego zabiegu. Jedną z częściej polecanych placówek jest Clinica Cosmetologica. Doświadczeni kosmetolodzy nie tylko pomagają w dobrze zabiegu, ale także dbają o jego precyzyjne wykonanie. Z Clinica Cosmetologica można być pewnym, że wszystko przebiegnie prawidłowo.

Zabiegi dostępne w Clinica Cosmetologica

Clinica Cosmetologica jest profesjonalną placówką kosmetyczną, w której wykonać można wiele zabiegów, wśród których można wymienić: drenaż limfatyczny, wypełnianie kwasem hialuronowym, fotoodmładzanie, a także zabiegi na rozstępy. W Clinica Cosmetologica wykonuje się:

 • laserowe usuwanie rozstępów - bezbolesny zabieg, trwający około godziny. Wykonuje się go za pomocą specjalistycznych laserów. Polega on na wnikaniu mikrowiązek światła pod skórą, powodując tym samym intensywną regenerację.
 • mezoterapię mikroigłową - wykonywaną za pomocą urządzenia, przypominającego długopis. Zabieg ten polega na wykonywaniu niewielkich nakłuć, przez które dostarczane są substancje odżywcze. Czas zabiegu to ok. 50 min.

Warto również wspomnieć, że zabiegi na rozstępy poprzedzone są bezpłatną konsultacją kosmetologiczną! Zabiegi na rozstępy są coraz chętniej wybieraną formą redukowania tych niedoskonałości. Nic w tym dziwnego jest to zabieg szybki i bezbolesny, a dający trwałe efekty. Profesjonalna konsultacja z kosmetologiem pozwoli pozbyć się niechcianego problemu, przekonaj się sam!

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607