W weekend giżyccy policjanci ruchu drogowego ujawnili 54 naruszenia przepisów ruchu drogowego. 49 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, na 156 przebadanych kierowców pod kątem stanu trzeźwości 1 kierowca był w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci pracowali na miejscu 9 kolizji drogowych, w tym potrącenie pieszej oraz zderzenie osobówki z motocyklistą. Brakiem wyobraźni wykazał się również 20 – latek, który po pijanemu uderzył w drzewo. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

W weekend (19.08 – 21.08.2022r.) policjanci giżyckiej drogówki na drogach powiatu ujawnili 54 naruszenia przepisów ruchu drogowego. 49 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, 1 osoba nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz 1 z kierowców rozmawiał w czasie jazdy przez telefon. Policjanci zatrzymali także 3 dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań i niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Na 156 przebadanych kierowców pod kątem stanu trzeźwości 1 z kierowców prowadził pojazd będąc w stanie po użyciu alkoholu, „wydmuchał” 0,26 promila. Policjanci pracowali na miejscu 9 kolizji drogowych. Do niebezpiecznej sytuacji doszło na trasie Wydminy/Mazuchówka, gdzie 25 – letnia kierująca motocyklem wykonując manewr wyprzedzania pojazdu osobowego została przez niego potrąconą. Przyczyną potrącenia było brak ostrożności i uwagi ze strony kierującej hondą, która nie upewniła się, że jest wyprzedzana przez innego uczestnika ruchu drogowego i dokonała manewru skrętu w lewo potrącając kierującą jednośladem. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi, nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Do potrącenia pieszej doszło na przejściu dla pieszych w Giżycku. W tym zdarzeniu sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili już jego dane, teraz wyjaśnią szczegółowo moment potrącenia kobiety. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych i w końcowej fazie przejścia została potrącona przez osobówkę. Na szczęście nie doznała poważnych obrażeń ciała. Brakiem wyobraźni wykazał się 20 – letni kierowca, który mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie postanowił prowadzić auto. Kierowca jechał z 3 pasażerami. W miejscowości Grajwo gm. Giżycko uderzył w przydrożne drzewo. Jedna z pasażerek została przewieziona do szpitala w Giżycku, gdzie po konsultacji lekarskiej okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (20/21.08.2022 r.). Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie zdarzenia, do których doszło na terenie powiatu.