Giżyccy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drogach. Oślepiające słońce prawdopodobną przyczyną potracenia młodej kobiety na przejściu dla pieszych oraz zderzenia ,,czołowego'' dwóch osobówek.

Wczoraj (17. 08. 2022 r.) ok. godz. 16:30 policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego na ul. Jagiełły w Giżycku. Jak się okazało 20-letni kierowca suzuki zjeżdżając z ronda nie zauważył znajdującej się na przejściu dla pieszych 16-latki i uderzył w nią. Młoda kobieta z obrażeniami została przetransportowana do SOR a następnie do Szpitala w Olsztynie.

Dzisiaj (18. 08. 2022 r.) o. godz. 06:45 dyżurny giżyckiej komendy został powiadomiony o wypadku na drodze krajowej K-59 w m. Bachorza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-letni kierujący vw passatem jechał w kierunku Giżycka, znajdując się na łuku drogi został oślepiony przez słońce w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się ,,czołowo'' z fordem. Kierujący passatem z obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Pozostałym uczestnikom na szczęście nic się nie stało. Na miejscu droga była całkowicie zablokowana, policjanci organizowali objazdy i będą teraz szczegółowo wyjaśniać okoliczności obu wypadków.

Giżyccy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza teraz, kiedy wydaję się, że dobre warunki sprzyjają bezpiecznej jeździe. Nie dajmy się zwieść słonecznej pogodzie i zachowajmy ostrożność oraz rozwagę. Słońce oślepia kierowców szczególnie wczesnym rankiem i tuż przed zachodem – może być szczególnie niebezpieczne nie tylko dla kierowców, ale i innych użytkowników dróg.

  • na zdjęciu znajduje się leżący w rowie ciemny samochód osobowy z licznymi uszkodzeniami, za nim na jezdni stoi zaparkowany radiowóz
    zdarzenie drogowe m. Bachorza
  • na zdjęciu znajduje się ciemny samochód osobowy leżący w rowie, przed nim na jezdni stoi zaparkowany wóz Straży Pożarnej
    zdarzenie drogowe m. Bachorza
  • na zdjęciu znajduje się ciemny samochód osobowy leżący w rowie z licznymi uszkodzeniami
    zdarzenie drogowe m. Bachorza