29-latka chcąc zainwestować pieniądze w akcje PKN Orlen straciła ponad 32 tys złotych. Reklama szybkiego zysku dostępna była na popularnym portalu społecznościowym. Apelujemy o rozsądek podczas tego typu inwestycji!

O tym jak łatwo stracić pieniądze przekonała się wczoraj (17. 08. 2022 r.) pewna mieszkanka gminy Giżycko. Chcąc pomnożyć oszczędności postanowiła zainwestować w akcje firmy PKN Orlen. Fałszywe ogłoszenie na znanym portalu społecznościowym o łatwym zysku skusiło 29-latkę do zainstalowania oprogramowania na swoim komputerze. Szybko skontaktował się z nią mężczyzna podający się za konsultanta ,,Orlenu’’. Mężczyzna w rozmowie telefonicznej instruował o czynnościach jakie ma wykonać logując się do swojego konta bankowego. Nieświadoma zagrożenia, za pomocą zainstalowanego programu, którą zasugerował jej rozmówca, dała mężczyźnie możliwość operowania zasobami swojego konta. Kiedy na jej oczach z konta zniknęło ponad 32 tys złotych zorientowała się, że została oszukana.

Uważajmy na fałszywe ogłoszenia w mediach społecznościowych. Możemy na nie natrafić na wielu portalach społecznościowych i stronach internetowych, jak też możemy je otrzymać za pomocą sms lub e-mail. Za każdym razem należy sprawdzić czy ogłoszenia jest autentyczne. Nie instalujmy oprogramowania ani aplikacji, które sugerują nam rozmówcy. Przede wszystkim nie podejmujmy decyzji pod wpływem chwili, a zwłaszcza skuszeni wysokimi zarobkami.