Jak wybrać dobry kalkulator OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest w Polsce obowiązkowe. Dlatego każdy właściciel pojazdu zobligowany jest do jego wykupu. Choć oferowany zakres ochrony jest taki sam, ponieważ regulują go przepisy prawa, to oferty poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych różnią się między sobą ceną. W takiej sytuacji bardzo pomocne są porównywarki OC, które pozwalają na znalezienie najkorzystniejszej oferty, zarówno pod względem kosztów, jak i warunków umowy. Jak jednak wybrać dobry kalkulator OC? Podpowiadamy.

Dobry kalkulator OC — prostota obsługi

Kalkulatory OC obecnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli pojazdów, ponieważ pozwalają na znalezienie najkorzystniejszej cenowo oferty ubezpieczenia OC. Jednak nie wszystkie narzędzia, które można znaleźć na rynku, są równie chętnie wybierane przez użytkowników. Dobra porównywarka OC jest prosta w obsłudze i krok po kroku przeprowadza nas przez poszczególne, niezbędne do wyceny polisy etapy.

Z tego powodu wybierając takie narzędzie, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób skonstruowany jest formularz, który znajduje się na stronie. Najlepszy to taki, który da się szybko i samodzielnie wypełnić, korzystając jedynie z danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, a także prawie jazdy. Aby dokonać wyceny, zazwyczaj potrzebne są informacje dotyczące marki, modelu, roku produkcji, czy mocy silnika auta, a także miejsca zamieszkania i doświadczenia kierowcy.

Dobry kalkulator OC — bezpieczeństwo danych

Warto skorzystać z kalkulatorów OC oferowanych przez wiarygodne firmy. Dlatego lepiej wcześniej sprawdzić, czy przedsiębiorstwo widnieje w Rejestrze Agentów Ubezpieczeniowych Komisji Nadzoru Finansowego. Strona, na której znajduje się to narzędzie, powinna być szyfrowana przy pomocy połączenia SSL, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkownikom. Z takich rozwiązań korzystają największe instytucje finansowe i spełniają one wymagania Głównego Inspektora Danych Osobowych, dlatego mamy pewność, że nasze dane są całkowicie bezpieczne.

Dobry kalkulator OC — szeroka oferta produktów i wsparcie ekspertów

Dobry kalkulator OC powinien obliczać wysokość składki nie tylko w przypadku standardowego ubezpieczenia OC, ale również innych rodzajów polis oraz pakietów takich jak AC/OC. Dodatkowo abyśmy mogli dokonać rzetelnego wyboru, powinien porównywać oferty przynajmniej kilkudziesięciu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Narzędzie takie musi udostępniać możliwość wykupu interesującej nas polisy, a w razie jakichkolwiek problemów lub niejasności oferować wsparcie ekspertów. Dlatego też powinno posiadać dedykowaną dla klientów infolinię, Livechat lub adres mailowy.