Policjanci ruchu drogowego podczas minionego weekendu skontrolowali 55 kierujących, ujawnili 36 wykroczeń, w tym 23 wykroczenia dotyczył przekroczenia dozwolonej prędkości, a 8 kierowców naruszyło przepisy w rejonie przejść dla pieszych. Sprawdzili stan trzeźwości u 55 kierujących, 1 z nich kierował w stanie nietrzeźwości. Także policjanci pracowali na miejscu 3 zdarzeń drogowych.

36 wykroczeń w ruchu drogowym popełnili kierujący pojazdami, to bilans minionego weekendu na drogach powiatu. 1 kierowca postanowił wsiąść za kierownicę „po pijanemu”, a 3 kierowców spowodowało zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do pierwszego zdarzenia na drodze doszło w sobotę (15.01.2022 r.) na trasie Pozezdrze – Spytkowo. Tam 19 – letnia kierująca jadąc w kierunku miejscowości Spytkowo gm. Giżycko w pewnym momencie straciła panowanie nad autem, wpadła w poślizg w wyniku czego renault dachował na poboczu. Kierująca nie doznała żadnych obrażeń. Przyczyną kolizji było nie zachowanie szczególnej ostrożności do warunków panujących na drodze.

Do kolejnych dwóch zdarzeń doszło także w sobotę (15.01.2022 r.) tym razem w miejscowości Canki gm. Ryn. Tam około godz: 9:00 kierująca skodą jadąca w kierunku Giżycka na łuku drogi w prawo wpadła w poślizg, w wyniku czego auto dachowało, po czym zatrzymało się w przydrożnym rowie. Autem podróżowała kierująca z pasażerką. 45-letnia kierująca była trzeźwa, z uwagi na ból głowy została przetransportowana do szpitala w Giżycku. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że kobieta nie doznała poważnych obrażeń ciała. Pasażerce nic się nie stało. W momencie kiedy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia z udziałem skody, nieopodal doszło do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem audi. Jak ustalili policjanci 47 – letnia kierująca audi na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechała na pobocze i uderzyła w słupek pasa drogowego. Kierującą była trzeźwa i nie odniosła żadnych obrażeń ciała. Przyczyną tych zdarzeń było brak szczególnej ostrożności do warunków panujących na drodze.

Natomiast nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę (16.01.2022 r.) w Giżycku na ulicy Warszawskiej przez policjantów patrolówki. Policjanci posiadali informację, że kierowca skody może prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości. Informacje te potwierdziły się, podczas kontroli 61 – letni kierowca „wydmuchał” blisko 1,5 promila alkoholu. Kierowca już stracił prawo jazdy. Teraz wytłumaczy się przed sądem.