Poznaj zabiegi ELIGHT - czas na wiosenną regenerację skóry!

Radość wiosennego przebudzenia natury udziela się wszystkim. Wiosną częściej wybieramy żywe kolory i odważniejsze fasony ubrań. To także najlepszy czas, żeby zadbać o skórę zmęczoną suchym powietrzem w ogrzewanych mieszkaniach i samochodach. Szara i wysuszona skóra wygląda starzej. Na szczęście są sposoby na szybką poprawę jej kondycji. Z pomocą przychodzi zaawansowana technologia fotoodmładzania ELIGHT dostępna w salonie DepilConcept w Lublinie.

Czym jest fotoodmładzanie ELIGHT

Urządzenie do fotoodmładzania ELIGHT działa na głębokie partie skóry właściwej docierając do sedna problemu. Za prawidłową strukturę skóry odpowiadają włókna kolagenowe i elastynowe, produkowane przez fibroblasty oraz otaczająca je macierz pozakomórkowa, zawierająca m. in. kwas hialuronowy. Zmniejszenie produkcji tych substancji skutkuje powstawaniem ubytków i znacznym spadkiem elastyczności skóry. Proces starzenia można porównać do muru, z którego zaczynamy wyciągać pojedyncze cegiełki. Po pewnym czasie jest już tyle ubytków, że mur się zapada. Na skórze obserwujemy to w postaci zmarszczek. I tu z pomocą przychodzi technologia ELIGHT. Wiązka promienia dociera do fibroblastów stymulując je do produkcji białek, dzięki którym skóra wraca do młodzieńczej sprężystości. Efekty działania ELIGHT widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Sprawdź: Depilacja IPL i depilacja woskiem w Lublinie

Czynniki, które przyspieszają starzenie

Do prawidłowego funkcjonowania skóry i całego organizmu konieczne jest dostarczanie odpowiedniej ilości witamin i mikroelementów, długotrwałe zaniedbania żywieniowe wpływają na pogorszenie struktury i odporności skóry. Gwałtowne odchudzanie to także wróg młodego wyglądu. Wybierając zmianę stylu życia warto zwrócić uwagę na racjonalne tempo zmian. Porzucenie używek to zawsze dobry pomysł, ponieważ osłabiają kondycję całego organizmu i przyczyniają się do utraty niezbędnych mikroelementów i witamin. Oprócz czynników związanych ze stylem życia, proces starzenia się skóry mogą przyspieszyć zmiany hormonalne. Wraz z wiekiem organizm produkuje coraz mniej kobiecych hormonów - estrogenów, a to one stymulują produkcję elastyny, dzięki której skóra jest jędrna. Zabiegi ELIGHT odwracają ten proces działając od wewnątrz skóry. Promień ELIGHT spłyca drobne zmarszczki i bruzdy, regeneruje i stymuluje naturalne procesy odnowy.

Zalety zabiegu ELIGHT

Zabieg fotoodmładzania znacznie różni się od innych zabiegów mających na celu redukcję zmarszczek i poprawę kondycji cery. Przede wszystkim jest bezbolesny i trwa tylko kilkanaście minut. Powrót do swoich spraw i przyjemności możliwy jest od razu po opuszczeniu salonu, ponieważ widoczne warstwy skóry w żaden sposób nie są naruszone. Technologia ELIGHT daje możliwość wykonania fotoodmładzania na skórze z rozszerzonymi naczynkami. Cały proces odbywa się w najgłębszych warstwach, gdzie fibroblasty zaczynają produkować elastynę i włókna kolagenowe poprawiając napięcie i sprężystość skóry, czyniąc ją wyraźnie młodszą. Zabiegi ELIGHT dają szybki i intensywny efekt, w dodatku w przystępnej cenie. Dla pogłębienia i utrwalenia efektu należy skorzystać z zaleceń eksperta DepilConcept.