Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

W minioną środę, 2 czerwca br około godz: 9:30 w Giżycku na ul. Tadeusza Kościuszki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. W wyniku potrącenia 68-letnia kobieta doznała urazu głowy i została przetransportowana do szpitala.

W minioną środę (02.06.2021 r.) około godz: 9:30 policjanci giżyckiej drogówki udali się na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło w Giżycku na ul. Tadeusza Kościuszki. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 43-latka kierująca volvo nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. W wyniku potrącenia 68-letnia kobieta doznała urazu głowy i została przetransportowana do szpitala, gdzie została na obserwacji. Jak relacjonowała sama kierująca, wyjechała z ulicy podporządkowanej, oślepiło ją słońce i nie zauważyła pieszej na przejściu.

Policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców jak i pieszych o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego obowiązują przepisy prawne, a w tym zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych.